AccessTr.neT

Tam Versiyon: Nöbet Programı Yapmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar ben okul için Access ile nöbet programı hazırlamak istiyorum. Programda şu kurallar olması gerekiyor ve nasıl yapmam konusunda hiç fikrim yok. Accessi çok az biliyorum. Kurallar aşağıda bana nasıl yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. 
Kurallar;
1- Dışardan öğretmen ismi ve girilip kaydedilebilecek ve mevcut öğretmenlerden silme yapabilecek.
2- Bazı nöbet yerlerinde sadece erkek öğretmenler bazı nöbet yerlerinde ise sadece bayan öğretmenler tutabilecek.
3- Program çizelgeyi aylık olarak oluşturup her öğretmene eşit sayıda nöbet verecek.
4-öğretmenlerin nöbet yerleri dönerli olacak fakat bazı öğretmenlere sabit gün ve nöbet yeri verebilecek.
sayın haksoy3437,

aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

öncelikle;
Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,

1)

Alıntı:ben okul için Access ile nöbet programı hazırlamak istiyorum.

ifadenize yönelik olarak;

Bu Site "Ödev veya Program Yaptırma Sitesi" Değildir.

yukarıda bağlantısı yazılı konuyu incelemeniz yerinde olacaktır.

2)

Alıntı:nasıl yapmam konusunda hiç fikrim yok. Accessi çok az biliyorum. 

Yapılmaması gereken ölümcül hatalar

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

yukarıda bağlantıları yazılı konuları,ilk etapta incelemeniz de faydalı olacaktır.

3)

site arama sayfasında,"nöbet" ya da "nöbet çizelgesi" ifadelerini yazmak sureti ile edineceğiniz konularda yer alan bilgileri ve örnek uygulamaları inceleyip fikirler edininiz.

akabinde,örnekler üzerinden denemelerde bulunmak üzere,kendi uygulamanızın tablo alt yapısını oluşturmaya gayret ediniz.

eğer kendiniz geliştirmek istemiyorsanız ya da ilgilenme durumunuz söz konusu değilse,Site Yönetimi ile İletişim üzerinden irtibata geçiniz.yönlendirmeler neticesinde,istediğiniz uygulamanın geliştirilmesini edinebilirsiniz.

ya da,her bir talebinizi ilgili Access Soruları ve Cevapları Kategorisi içerisinde YENİ KONU açmak sureti ile her biri için hem gerekli tüm açıklamalarda bulununuz ve hem de içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma bilgiler ve sonuçları görmek adına da birkaç kayıt olacak haldeki örnek uygulamanızı dahile diniz,her bir konunuz için.

4)

KONU;
(içeriği itibarı ile),

"Access Özel Programlar" adlı Kategori'den alınıp,
"Access Soruları ve Cevapları" adlı kategori'ye taşınmıştır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(02/02/2017, 13:05)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın haksoy3437,

aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

öncelikle;
Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,

1)

Alıntı:ben okul için Access ile nöbet programı hazırlamak istiyorum.

Bu Site "Ödev veya Program Yaptırma Sitesi" Değildir.

yukarıda bağlantısı yazılı konuyu incelemeniz yerinde olacaktır.

2)

Alıntı:nasıl yapmam konusunda hiç fikrim yok. Accessi çok az biliyorum. 

Yapılmaması gereken ölümcül hatalar

Konulara eklenen Uygulama içeriğine yönelik Tavsiyeler

yukarıda bağlantıları yazılı konuları,ilk etapta incelemeniz de faydalı olacaktır.

3)

site arama sayfasında,"nöbet" ya da "nöbet çizelgesi" ifadelerini yazmak sureti ile edineceğiniz konularda yer alan bilgileri ve örnek uygulamaları inceleyip fikirler edininiz.

akabinde,örnekler üzerinden denemelerde bulunmak üzere,kendi uygulamanızın tablo alt yapısını oluşturmaya gayret ediniz.

eğer kendiniz geliştirmek istemiyorsanız ya da ilgilenme durumunuz söz konusu değilse,Site Yönetimi ile İletişim üzerinden irtibata geçiniz.yönlendirmeler neticesinde,istediğiniz uygulamanın geliştirilmesini edinebilirsiniz.

ya da,her bir talebinizi ilgili Access Soruları ve Cevapları Kategorisi içerisinde YENİ KONU açmak sureti ile her biri için hem gerekli tüm açıklamalarda bulununuz ve hem de içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma bilgiler ve sonuçları görmek adına da birkaç kayıt olacak haldeki örnek uygulamanızı dahile diniz,her bir konunuz için.

4)

KONU;
(içeriği itibarı ile),

"Access Özel Programlar" adlı Kategori'den alınıp,
"Access Soruları ve Cevapları" adlı kategori'ye taşınmıştır.

Sayın atoz112 yanlış anladınız. ben okul için derken okulda çalışıyorum ve okulumuzda bulunan öğretmenler için nöbet programı hazırlamak istedim. Siteden araştırma yaptım fakat istediğim tarzda bir uygulama bulamadım.
sayın haksoy3437,

Alıntı:yanlış anladınız. ben okul için derken okulda çalışıyorum ve okulumuzda bulunan öğretmenler için nöbet programı hazırlamak istedim. 

konu açarken,aslında ilk mesajlarda konu sahipleri;sorunlarını veya taleplerini daha net ve açık ifadeler ile yazmaları öncesinde,Site Kuralları sayfasında yazılı hususların incelenmesine dair öneriler,bu nedenle yapılmaktadır.lütfen,bu hususlara dair gerekli gayreti göstermeye çalışınız.teşekkürler.

site arama sayfasında edineceğiniz konularda yer alan çalışmalar,böyle bir uygulama geliştirme için farklı değil diye düşünüyorum.

ilk mesajda yazdığınız hususlar,genelde;özel bir işlem veya ayrıcalık getirmeyen normal sorgu içerikli işlemlerdir.

dolayısı ile,ilk etapta yapılması gereken,tarafınızca,benzer konulardaki örneklerden de fikir alıp bir uygulama yapılandırması oluşturmalısınız.böylece,aşama aşama ilerleme sağlamak sureti ile kendiniz de bir uygulama geliştirebilirsiniz.bunu gerçekleştiren üyelerimiz de söz konusu oldu,zaman içerisinde.siz de yapabilirsiniz.

bunun için de,tabloları ve içeriğinde olmasını istediğiniz alanları oluşturmalısınız.sorguları da sonrasında,her bir talebiniz için YENİ KONU açmak sureti ile elde edebilirsiniz.

son olarak;
tablolarda personel bilgilerini eklerken,lütfen farazi gerçek dışı bilgiler olmasını ve kişisel bilgiler içermemesini sağlayınız.

sayın haksoy3437,

aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

tabloların hazırlandığı var sayılmak sureti ile:

1)

Alıntı:1- Dışardan öğretmen ismi ve girilip kaydedilebilecek ve mevcut öğretmenlerden silme yapabilecek.

Öğretmenler tablosu ve formu hazırlandığında,KAYIT EKLEME ve KAYIT SİLME işlemleri sağlanabilir.

2)

Alıntı:2- Bazı nöbet yerlerinde sadece erkek öğretmenler bazı nöbet yerlerinde ise sadece bayan öğretmenler tutabilecek.

Nöbet Girişleri tablosu ve formu hazırlandığında,KAYIT EKLEME işlemi hazırlanabilir.

Tabloda Cinsiyet alanı denetim kaynağını oluşturacak şekilde ilgili form üzerindeki Cinsiyet denetimi olarak eklenecek olan Açılan Kutu'dan yapılacak tercihe göre ilgili kayıtların ERKEK / KADIN Öğretmen olarak kaydedilmesi sağlanabilir.

3)

Alıntı:3- Program çizelgeyi aylık olarak oluşturup her öğretmene eşit sayıda nöbet verecek.

ilgili tablosuna tarihleri düzenli olarak girilecek olan verilerin uygun hesaplama ve fonksiyon kullanımları neticesinde
bu yöntemler eşliğinde,her bir öğretmene tasnif edilmesi sağlanabilir.

4)

Alıntı:4-öğretmenlerin nöbet yerleri dönerli olacak fakat bazı öğretmenlere sabit gün ve nöbet yeri verebilecek. 

ilgili tablosuna tarihleri düzenli olarak girilecek olan verilerin uygun hesaplama ve fonksiyon kullanımları neticesinde
bu yöntemler eşliğinde,her bir öğretmene tasnif edilmesi sağlanabilir.

sonuçta,önce tabloları ve uygulama yapılandırmalarını,aşama aşama gerçekleştirmelisiniz.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın haksoy3437,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

Sayfalar: 1 2