AccessTr.neT

Tam Versiyon: Müşteri Bazlı Rapor Almak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba Hocalarım.

Eklediğim uygulamada AnaMenu Formunda Firma ve Firma2 açılan kutuda müşteriyi seçip rapor al butonuna tıkladığım zaman sadece o seçilen müşteriye ait bilgiler raporda gösterilsin. Bunun için Firma ve Firma2 adında 2 adet rapor ekledim seçtiğim müşteriye ait bilgileri raporlara taşımayı başaramadım. 

Benim anlattığım şekilde olması şart değil. Başka bir şekilde de oluyorsa da olur.

Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Merhaba,

- Raporun kayıt kaynağı özelliğine tıkla ve en sağda beliren "..." butonuna tıkla,
- "Tabloya dayalı sorgu oluşturmak istiyor musunuz?" mesaj kutusuna eveti tıkla

[Resim: do.php?imgf=148633998223711.png]

- Sorgu oluşturucuda tablodaki tüm alanları sorguya ekle,

- FirmaAdi alanının ölçütüne 

[Forms]![AnaMenu]![Firma]

kodu ekle,

- Sorguyu kapat ve eveti tıklayarak kaydet,

- Formdaki "RaporAl" isimli butonun tıklandığında olayına aşağıdaki kodu ekle
DoCmd.OpenReport "Firma", acPreview

Diğer açılan kutu içinde benzer işlem uygulamalısın.

Ayrıca, formdaki açılan kutunun satır kaynağını

SELECT DISTINCT Satis.FirmaAdi FROM Satis;

şeklinde değiştirip İlişkili Sütun özelliğini 1, Sütun sayısı özelliğini 1, Sütun genişlikleri özelliğine 5 olarak belirlersen açılan kutuda firmaya ait 1 adet veri görünür.
Çok teşekkürler Hocam ellerinize sağlık.

Hocam Rapor Al butonuna tıkladığımız zaman Rapor açılmıyor. Sadece Yazıcı seç formu açılıyor. Yazıcı seç formunda Listeyi kaydet butonuna tıkladığım zaman bütün müşterilerin bilgisini gösterir Rapor açılıyor. Benim istediğim Sadece Acılan kutuda seçtiğim müşterinin bilgilerini raporda göstersin
sayın m_demir,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT
ilk eklediğiniz örnek üzerinden hazırlanmıştır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın @atoz112, örneğinizi çalışır hale getirmiş, ancak son mesajınıza eklediğiniz örnekte, benim belirttiğim işlemler uygulanmamış,
(07/02/2017, 23:37)m_demir yazdı: [ -> ]Benim istediğim Sadece Acılan kutuda seçtiğim müşterinin bilgilerini raporda göstersin

3. mesajdaki örneğinizde açılan kutudan seçim yapamıyorsunuz. Çünkü açılan kutunun sütun genişliği özelliği 0;0;5 olarak yazılı. Benim yazdığım cevapta ise sütun genişliği özelliğinin 5 olması gerektiğini yazmıştım.
(06/02/2017, 03:18)ozanakkaya yazdı: [ -> ]şeklinde değiştirip İlişkili Sütun özelliğini 1, Sütun sayısı özelliğini 1, Sütun genişlikleri özelliğine 5 olarak belirlersen açılan kutuda firmaya ait 1 adet veri görünür.

Ayrıca, Raporun kayıt kaynağındaki sorguya "Sorgu oluşturucuda tablodaki tüm alanları sorguya ekle," şeklinde açıklamada bulunmuştum. Siz "Satis.*" alanını da eklemişsiniz. Bu tablodaki bir alan değildir, tüm alanları eklerken S_No alanından başlamanız gerekli.

Bu şekilde, yapılan açıklamaya göre uygulamanızı düzenlerseniz, düzenlerken birşeyler öğrenme imkanınız olur. Örnek uygulamanızı düzenleyip eklersek hiç birşey öğrenemezsiniz.
Hocalarım ikinize de çok,çok teşekkürler. Ellerinize sağlık.

Sorunumu çözdüğünüz için konuyu taşıyabilirsiniz. Saygılarımla iyi çalışmalar.