AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formda veri ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba kolay gelsin arkadaşlar,

Ekte bulunan Access belgesi, buradaki arkadaşların yardımıyla neredeyse bitirdim ama şuan daha önce düşünemedim bir sorun ile karşılaştım ve yardımınıza gerçekten ihtiyaçım var.

Sorunum ise, veritabanına girildiğinde formlar içerisinde, 3 Search for Matters formuna tıklandığı zaman davaları ve müşteri listesini gösteriyor ve bunun yanısıra herhangi bir değere arama listesinde tıklandığı zaman bu tıklanma o davanın bilgilerine yönlendiyor ve aslında sıkıntı burada meydana geliyor.

Bir müşterinin birden fazla davası olabilir ve bunun için acılan detaylı formda yanı 2 Matter Details Entry formunda, yeni bir dava eklemek istediğinde kullanıcı orada eklenebilecek bir buton sayesinde Industry ve Client Name haric diğer bütün değerleri temizleyip yeni dava detayları girmesine olacak sağlaması gerekiyor.

Acaba bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Teşekkürler ve iyi günler dilerim.
sayın broiling,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
eklediğiniz örnek uygulama kısa süreliğine,imkan ve zaman gerekçesi ile incelendiğinde,

3 Search for Matters adlı ana formun içerisinde yer alan SearchResults1234 adlı alt formda,naçizane belirtmek gerekirse gereksiz yere aynı kodların tüm denetimlerde yer aldığı görülmüştür.

Subform icin Arama butonu

yukarıda bağlantısı yazılı konunun 20.maddesindeki örnek uygulamanın kullanımı,daha kolaylık ve pratiklik sağlamak üzere daha yerinde olmaz mı acaba,bu hususa dair?

elbette ki,tercih ve takdir sizindir.burada vurgulanmak istenen,kod fazlalığı olmasın diye.tabi ki,çok satır değil fakat pratiklik için.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın broiling,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

(06/02/2017, 20:08)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın broiling,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Öncelikle ilgi ve alakanız için teşekkür ederim, sanırım türçemdeki anlatım bozukluğundan ötürü yukarıdaki mesajımla yanlış yönlendirdim ve sizin yaptığınız kodlama ile kendi istediğim şekilde ayarlamaya çalıştım ama bütürlü ayarlamadım.

Benim tam olarak istediğim şey, 3 Search for Matters formunda herhangi bir davaya tıklandığı zaman açılan 2 Matter Details Entry formunda tıklanan davanın bütün bilgilerini göstermesi gerekiyor bunda bir sorun yok. Sorun, kullanıcı bu tıklanılan davanın sahibine (Client Name) yeni bir dava eklemeye çalışırsa nasıl ekleyebilir?

Mesela 2 Matter Details Entry formunda bulunan Save/Add new matter butonuna tıklandığı zaman Client Name ve Industry haricindeki bütün metin kutuları temizlenmeli ve yazılan yeni dava detayları, Matters ve Matters Details tablosuna Client'a bağlı olan yeni dava bilgileri olarak eklenebilmeli.

Umarım sorunumu daha net anlatabilmişimdir. Çok teşekkür ederim
sayın broiling,

Alıntı:2 Matter Details Entry formunda bulunan Save/Add new matter butonuna tıklandığı zaman Client Name ve Industry haricindeki bütün metin kutuları temizlenmeli ve yazılan yeni dava detayları, Matters ve Matters Details tablosuna Client'a bağlı olan yeni dava bilgileri olarak eklenebilmeli. 

ifadenize yönelik olarak;
aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

Alıntı:acılan detaylı formda yanı 2 Matter Details Entry formunda, yeni bir dava eklemek istediğinde kullanıcı orada eklenebilecek bir buton sayesinde Industry ve Client Name haric diğer bütün değerleri temizleyip yeni dava detayları girmesine olacak sağlaması gerekiyor. 

yukarıda yazılı ilk mesajınızda talep ettiğiniz hususa dair paylaşılan örnek uygulamayı,sanırım yeterince inceleme imkanınız olmasa gerek ki,tekrar aynı ifadelerde bulunmaktasınız.

aşağıda eklenen resimlerden de görüleceği üzere (bu arada,resimler için ayrı ayrı açıklamalarda bulunmaya gerek görmedim,görselleri bilgi sağladığı düşüncesi ile),ilgili eklenen örnek uygulamanın kullanımında,bu talep ettiğiniz hususa dair kayıtların yapıldığı daha net fark edilecektir.

DoCmd.OpenForm "2 Matter Details Entry", , , "[Client List].[ClientID]=" & Me.ClientID, acFormAdd

örnek uyuglamada yer alan yukarıda yazılı kod satırında son kısımda mevcut bulunan acFormAdd ifadesinin anlamı;ilgili kritere göre YENİ KAYIT SATIRI açmak demektir.

NOT
sadece,buton işlevinin de sağlanmasını talep ettiğiniz için,
EK'te;
buna yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

[Resim: do.php?imgf=148645325119121.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148645325141922.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148645325145833.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148645327946951.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148645327951882.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148645327960163.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148645330732841.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148645330743622.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148645330754853.jpg]

atoz112 yazdı:sayın broiling,

aşağıda eklenen resimlerden de görüleceği üzere (bu arada,resimler için ayrı ayrı açıklamalarda bulunmaya gerek görmedim,görselleri bilgi sağladığı düşüncesi ile),ilgili eklenen örnek uygulamanın kullanımında,bu talep ettiğiniz hususa dair kayıtların yapıldığı daha net fark edilecektir.

Hocam teşekkür ederim detaylı bir şekilde anlattığınız için, sanırım benim bilgisayarda tekrar ayarlamam gereken bir durum olacakki, hata ile karşılaşıyorum. Sabah saatlerinde de denemiştim ve sorunla karşılaşmıştım. 3 Search for Matters formunda herhangı bir değere çift tıkladığımda beni 2 Matter Details Entry formuna yönlendiriyor ama sadece Client Name ve Industry doldurulmuş ve diğer değerler temizleniyor ve akabininde resimlerde de gösterdiğim gibi hata alıyorum.

[Resim: do.php?imgf=148645770300141.png]
[Resim: do.php?imgf=148645770331652.png]
[Resim: do.php?imgf=148645770349773.png]

acaba sorun nerede?
Sayfalar: 1 2 3