AccessTr.neT

Tam Versiyon: Birden Fazla Seçenek İle Formda Filtreleme Yapmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Günaydın herkese, şu an çalıştığım Access dosyasında bir list box'un içindeki bilgileri, başka bir text box'un içine istediğim sonucu yazarak filtreleyebiliyorum. Fakat text box'a sadece tek bir isim yazabildiğim için çoklu sonuçları göremiyorum. Örnek olarak yüklediğim dosyada list box'un içinde exceldeki bilgiler mevcut. Text box'a Ali yazdığımda Ali'nin aldığı dersleri ve notları görebiliyorum. Fakat Ali ve Burak'ın aldığı dersleri ve notları aynı anda list box'ta nasıl görebileceğimi bilmiyorum. Çoklu seçim yapabileceğim bi yapı lazım sanırım. Yardım ederseniz sevinirim Img-grin
Merhaba, 
Öncelikle örneklerinizi Site Kurallarına uygun olarak ekleyiniz. 

Site Kuralları
3e) Örnek uygulamanızın adını veya rar/zip adını “örnek”, “deneme”, “yeni microsoft Access veritabanı”, “database”, “proje”, “yeni klasör”, “soru” vs. isimlerle göndermeyiniz, kullanıcı adınızı ve/veya kısa başlık giriniz. 

örneğinizin düzenlenmiş hali ektedir,

Ali ve Burak isimli öğrencinin notlarını görmek için metin kutusuna ali*burak
şeklinde arasına * yazarak enter tuşuna basınız, Ali, Burak ve Merve için
ali*burak*merve

Ayrıca, tabloda not adında alan olmamalıdır.
(09/02/2017, 11:32)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, 

Site Kuralları
3e) Örnek uygulamanızın adını veya rar/zip adını “örnek”, “deneme”, “yeni microsoft Access veritabanı”, “database”, “proje”, “yeni klasör”, “soru” vs. isimlerle göndermeyiniz, kullanıcı adınızı ve/veya kısa başlık giriniz. 

ali*burak*merve

Teşekkürler hocam. Not ismini de değiştiririm uyarınız için sağolun. Daha sonraki postlarımda da dosya isimlerine dikkat ederim.Uyarınız için sağolun.
(09/02/2017, 11:32)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, 

Site Kuralları

ali*burak*merve

Hocam merhaba tekrardan. Bu formu geliştirmek için merak ettiğim birşey daha var. Aynı forma bir text box daha ekleyip onda da ders adlarını öğrenmek istiyorum. Örnek olarak; Ali ve Burak'ın , A ve C derslerinden aldıkları notları aynı listede görebilmek için nasıl bir geliştirme uygulamam gerekir.

Teşekkürler