AccessTr.neT

Tam Versiyon: TAKVİM renklendirme ve listeleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Access dostları,

Amacım işe giriş tarihinden 50 gün sonraki tarihi TAKVİM formunda renklendirmek ve alt formda listelemek.

TAKVİM de renklendirmeyi başardım, ancak yandaki alt formda listeleyemedim. Dosya ektedir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler..

Doğan
sayın Doğan Uludüz,

eklediğiniz örnek uygulama;
kendi adıma geçerli olmak sureti ile üst sürüm olması gerekçesi ile inceleme imkanı olmamaktadır.

MDB olarak da dahil etmek ister misiniz.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın Atoz,

Yeni dosyayı ekledim..
sayın Doğan Uludüz,

Alıntı:işe giriş tarihinden 50 gün sonraki tarihi TAKVİM formunda renklendirmek ve alt formda listelemek. 

ifadenize yönelik olarak;
aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

mtn_kriter2 denetiminin bir değer içermesi için takvimden bir tarih seçilmesi gerekmekte ki srg1 deki sonuç için karşılık gelen değer ile örtüşebilsin.

fakat burada bir de şöyle bir sorun var.form üzerindeki mtn_kriter2 denetimin BİÇİM özelliği ile sorgudaki sütun değerindeki BİÇİM hali farklı olacağı gerekçesi ile,zaten sonuç uyuşmayacaktır.

ayrıca,takvimden herhangi bir tarih neye göre seçilmekte?

hatta,kime göre belirlenmekte?...evet,sorgudaki kriter değerine göre karşılığında isim var fakat bu bir anlam içermeyecektir bu hali ile geçerli olursa.

bu hususlar çerçevesinde ayrıntılı bilgilendirmelerde bulunmanız yerinde olacaktır.

Sayın Atoz,

Takvimde herhangi bir güne bastığın zaman mtn_kriter2 ve Metin250 o tarihi alıyor ve srg1 de ifade1 ile örtüşüyor. TAKVİM deki renkli günlerde (dnm sütunu bilgileri) kişiler var. Renkli günlere bastığımda yandaki formda o kişi ile ilgili bilgiler yer alacak.

Bilginize
sayın Doğan Uludüz,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT
24 ve 25 ŞUBAT tarihlerine bakınız...

Sayfalar: 1 2