AccessTr.neT

Tam Versiyon: TAKVİM renklendirme ve listeleme 2
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayın Atoz,

Daha önce ekteki dosyayı yaratmıştınız. Ben dosyayı biraz geliştirdim. Deneme süresine 10 gün kalmışları (işe giriş tarihi + 70) alt form da listelemeyi ve takvimde göstermeyi yapmıştık. Şimdi 6 ayına doldurmaya 10 gün kalanları da (işe giriş tarihi + 170) aynı takvimde ve alt listede göstermek istiyorum.

Bir yere kadar geldim. Listede ve takvimde göstermeyi başardım ancak takvimde bir başka renk ile göstermeyi yapamadım.

Örnek

20.02.2017 de takvimde yeşil. 20.02.2017 tarihine bastığınızda Selçuk Özen alt formda da gözüküyor.
Aynı ay 24.02.2017 ve 25.02.2017 de de kişiler var. Takvimde ilgili tuşlara bastığınızda listede gözüküyor. Ancak ilgili günler renkli olmuyor. Amacım takvimde ilgili günlerin başka bir renkle boyanması.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Teşekkürler..

Doğan Uludüz
Merhaba,

Private Sub SetDays() kodundaki 

strSQL = "SELECT * From Srg WHERE (((büz)=" & cmbMonth & "" & cmbYear & "));"

kodunu 

strSQL = "SELECT dnm AS gtarih, süz AS golcut FROM Srg WHERE (((süz)=" & cmbMonth & "" & cmbYear & ")) UNION SELECT knn AS gtarih, büz AS golcut FROM Srg WHERE (((büz)=" & cmbMonth & "" & cmbYear & "));"

kodu ile,

gun2 = Day(rst![knn])

kodunu da

gun2 = Day(rst![gtarih])

Kodu ile değiştirerek deneyiniz.

Ayrıca, örnek uygulamanızı sıkıştırma programı ile sıkıştırmadan önce, Access içerisinde "Veritabanını Sıkıştır ve Onar" seçeneği ile sıkıştırınız.
Çok teşekkürler Ozan Akkaya,

Ellerine sağlık. Tam istediğim gibi oldu.

Kolay gelsin