AccessTr.neT

Tam Versiyon: Özel Araç Çubuğu Oluşturma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sn Üstadlarım merhaba, 
2010 Ms Access'de eklediğim resimdeki gibi özel araç çubuğu oluşturulabilirmi.

2003 de kullanıyorum ama 2010 Access de nasıl ve nerden yapılacağını bulamadım. 

İyi çalışmalar,
sayın husem,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

site arama sayfasında çift tırnak içerisinde yazılmak sureti ile "menü oluşturma" ifadesini (alternatif ifadeler de söz konusu) aratmak ile elde edeceğinizi konuları ve içeriklerindeki örnekleri inceleyip fikir edinebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sadece bulabildiğim, benimkisine uyan bu, https://accesstr.net/konu-access-ribbon-...+oluşturma
buda sanırım xml kodlarıyla yapılmış.
benim aradığım, 2003 deki gibi özelleştir ile yapılabilirmi, kod girmeden yani.

sn, atoz112; yinede cevabınız için teşekkür ederim.
sayın husem,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

Access 2010 da araç çubuğu nasıl oluşturulduğunu hala bilmiyorum.
bilen varsa merak ediyorum açıkcası,
2003 den de sırf araç çubukları yüzünden vazgeçemeyorum.
sayın husem,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

sadece Riibbon Menü olarak araştırmayınız,site arama sayfasında çift tırnak içerisinde yazmak sureti ile "araç çubuğu" ya da "üst açılır menü" ifadelerini arattığınızda edineceğiniz çeşitli içeriklerdeki konuları ve içeriğinde barındırdığı örnek uygulamaları da inceleyebilirsiniz.

Access programlarımıza üst açılır menü ve sağ klik menü ekleyelim

yukarıda bunlarda biri yer almaktadır.

Sayfalar: 1 2