AccessTr.neT

Tam Versiyon: Cari Kartına Hareketlerini Getirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
çalışmamda takıldım ilgilenilmesini rica edeceğim.
müşteri tanıtım kartındaki bilgileri cari kartta müşteri bilgilerini çağırınca sadece isim , soyadı geliyor bu konuda yardım bekliyorum.
Sorunuzu @atoz112'ye sorduğunuz için cevap yazamıyorum.

Daha önce 2 sorunuzda Site Kurallarına uymanız konusunda bilgi notu eklenmişti, ancak halen tümü büyük harflerle konu başlığı yazıyorsunuz.

Site Kuralları gereği tümü büyük harflerle konu başlığı veya mesaj yazmanız ve birden fazla soruyu aynı konu başlığında sormanız yasaktır.
Sürekli ihlal haricinde uyarı puanı vermiyoruz.
hatamın farkındayım klavyemde caps lock iş gereği devamlı açık bu yüzden bazen farkına varmadan büyük harfle yazıyorum bundan sonra daha dikkatli olmak kaydıyla diğer konuda 2 konu bir biriyle bağlantılı olduğu için konu anlatımı için o şekilde anlatmayı uygun gördüm daha dikkatli olmak kaydı ile Ozur
sayın U.ALTUN,

sayın ozan bey tarafından yapılan açıklamalara ilave olarak,

öncelikle;
kendi adıma geçerli olmak sureti ile,yoğunluğumdan dolayı imkan ve zaman bulamama durumundan kaynaklı olarak konunuzu inceleme fırsatım olmadı açıkçası.

fakat,konunuzdaki ilk mesajınızda yer alan tarafıma yönelik hitabınıza dair bir yorumda bulunmak isterim,izninizle.

lütfen,konularınızda daha önceki konularınızdan kaynaklı olarak katılımda bulunup çözüm sunan ben ya da bir başkası ayrım yapmaksızın belirtiyorum ki direkt bir kişiye muhatap kılıp konu açmayınız.

bunu olumsuz anlamda kendi adıma yazmıyorum aksine,sizi düşünerek özellikle belirtiyorum.nedeni de şu;

direkt bir kişiye değil de eğer genel katılıma yönelik olarak konu açarsanız,daha fazla katılımcının konunuz ile ilgilenip çözüm sunmasına imkan sağlarsınız.aksi takdirde,direkt ismini verdiğiniz kişi söz konusu olduğu için,ya katılımcıların ilgilendirmesini engellemiş olursunuz ya da isteksiz bir katılıma neden olabilirsiniz.

zaten,ismi geçen kişi konunuza uygun şartlarda imkan akabinde dahil olma durumu geçerliyse bunu sağlayacaktır.

dediğim gibi,bu tarafınıza dair ne saygısızlık ne de olumsuz bir düşünceye mahal vermeyecek şekilde,yapıcı olmak adına yazılmış ve konu edilmiştir.amaç,sadece;daha fazla yardım almanıza ve çözüm elde etmenize yol göstermektir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın U.ALTUN,

kendi adıma geçerli olmak sureti ile,
eklediğiniz örnek uygulama üst sürüm olması gerekçesi ile inceleme imkanım olmamaktadır.

MDB olarak da eklemeyi deneyiniz.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Merhaba, 

Musteri_Listesi isimli formda, Liste4 isimli liste kutusunun satır kaynağındaki sorguda 7 adet sütun var, ancak liste kutusunun sütun sayısı 4 olarak belirlenmiş ve sütun genişlikleri 4 sütuna göre ayarlanmış,

liste kutusunun tıklandığında olayında
Forms![Cari_Kart]![Carikod] = Forms![Musteri_Listesi]![Liste4].Column(1)
Forms![Cari_Kart]![Adi] = Forms![Musteri_Listesi]![Liste4].Column(2)
Forms![Cari_Kart]![Soyadi] = Forms![Musteri_Listesi]![Liste4].Column(3)
Forms![Cari_Kart]![Telefon1] = Forms![Musteri_Listesi]![Liste4].Column(11)
Forms![Cari_Kart]![Telefon2] = Forms![Musteri_Listesi]![Liste4].Column(5)
Forms![Cari_Kart]![Telefon3] = Forms![Musteri_Listesi]![Liste4].Column(6)
Forms![Cari_Kart]![İl] = Forms![Musteri_Listesi]![Liste4].Column(7)
Forms![Cari_Kart]![ilce] = Forms![Musteri_Listesi]![Liste4].Column(8)

Kodu var, liste kutusunun sütun sayısı 4 oluduğu için column(3)'e kadar çalışıyor. (Sorgudaki ilk sütun column(0))

Liste kutusunun sütun genişliklerinin ve üstteki koddaki Column değerlerinin düzeltilmesi gerekli, mesela telefon1 için column(11) yazılmış, liste kutusunun sorgusuna göre bu kodun column(4) olması gerekli

[Resim: do.php?imgf=1487612077321.jpg]

Siz üstte belirttiğim şekilde liste kutusunun özelliklerine göre genişlik değerlerini düzenleyin, yapamazsanız örneğinizin son halini ekleyip tekrar yardım talep edin.
sayın ozanakkaya

gösterdiğiniz doğrultuda düzenleme yaptım fakat formda bilgilerin bazıları geldi gelmeyenlerde var birde adres bilgilerin bazılara kodları geliyor müşteriler listesi hata kodu vererek çıkış oluyor bu hataları düzeltince bence gayet güzel olacak. şimdiden eline sağlık.
Sayfalar: 1 2 3