AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt Forma Veri Girerken Fielsize Hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Değerli hocalarım.
Ekli çalışmamda "frm_proje" de form üzerinden altforma veri girişi yaparken FiedlSize Hatası alıyorum. Bu hata alt forma girdiğim verinin raporda gözükmemesine neden olurmu? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
sayın murat dikme,

kendi adıma geçerli olmak sureti ile,eklediğiniz uygulamayı inceleme imkanım olmadı fakat,bir ihtimal;
veri türü farklılığından kaynaklı olabilir,eğer ki METİN veri türü yerine SAYI veri türü giriliyorsa.ya da,tam tersi de olabilir.

ilk fırsatta,incelemeye çalışacağım örneğinizi.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın hocam bende öyle düşünerek baktım fakat alan veri türü metin olarak ayarlı. Ayrıca formda da alana girdiğim veriyi metin olarak giriyorum
Merhaba, hangi alt formda hangi veriyi yazdığınızda bu hatayı alıyorsunuz?
Merhaba Sayın @ozanakkaya. Öncelikle size ve Sayın @atoz112 ye ilgi ve alakanızdan ötürü çok teşekkür ederim.
Çalışmamda "frm_proje" de bulunan alt formlardan "fm_ögg" ve frm_görevyeri" adlı projeye Örnek: "yerinde" gibi bir veri girişi yaparken
FieldSize hatası vermekte. frm_ögg ve "frm_görevyeri" adlı formlar kendi tek tek açılıp veri girişi yapılırken söz konusu hata oluşmamaktadır.
sayın murat dikme,

EK'te;
bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

NOT
tablolarda,form ve alt formlar üzerinde birkaç düzeltme yapılmıştır.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayfalar: 1 2