AccessTr.neT

Tam Versiyon: Çoklu Resim Gösterme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar, Seruz hocanın yaptığı örnekten alıntı yapılarak hazırladığım çalışmada form içerisinde aradım ancak bulamadım. Ekte gönderdiğim örnekte Arsiv formunda ekle bütonuna bastığım zaman şahıs tespit tablosuna ekleniyor. Aynı işlemi Tespit formu üzerinde de yapabilirmiyiz? Teşekkürler.
(23/02/2017, 13:10)ensar236 yazdı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar, Seruz hocanın yaptığı örnekten alıntı yapılarak hazırladığım çalışmada form içerisinde aradım ancak bulamadım. Ekte gönderdiğim örnekte Arsiv formunda ekle bütonuna bastığım zaman şahıs tespit tablosuna ekleniyor. Aynı işlemi Tespit formu üzerinde de yapabilirmiyiz? Teşekkürler.
(24/02/2017, 09:45)ensar236 yazdı: [ -> ]
(23/02/2017, 13:10)ensar236 yazdı: [ -> ]Merhaba arkadaşlar, Seruz hocanın yaptığı örnekten alıntı yapılarak hazırladığım çalışmada form içerisinde aradım ancak bulamadım. Ekte gönderdiğim örnekte Arsiv formunda ekle bütonuna bastığım zaman şahıs tespit tablosuna ekleniyor. Aynı işlemi Tespit formu üzerinde de yapabilirmiyiz? Teşekkürler.

Arkadaşlar Tespit formunda Resmin altındaki etiket üzerine tıklanıldığı zaman o şahsa ait bilgiler eklenebilir mi? Teşekkürler
(23/02/2017, 13:10)ensar236 yazdı: [ -> ]Arsiv formunda ekle bütonuna bastığım zaman şahıs tespit tablosuna ekleniyor. Aynı işlemi Tespit formu üzerinde de yapabilirmiyiz? Teşekkürler.

Merhaba, ekle butonu olarak belirttiğiniz buton arsiv formundaki Tespit Ekle isimli buton ise, bu butonun tıklandığında olayı boş, tespit isimli buton ise Rapor isimli tabloya veri ekliyor.

Arsiv formundaki mevzuyu anlamadığım için tespit formu için de birşey diyemiyorum. Siz ne yapılmasını istediğinizi açık belirtirseniz tekrar incelenip fikir yürütülebilir.
İlginize teşekkürler. Hocam benim yapmak istediğim tespit formunda seçilen resmin veya resmin altındaki etikete tıklandığı zaman, tıklanılan resmin ve etiket bilgilerinin tespit tablosuna eklenmesi. Teşekkürler
Öncelikle, Tespit formundaki 

Private Sub Sayfa_Goster(Sayfa_No As Integer)
......
......

End Sub

kodunu aşağıdaki ile değiştir.

Private Sub Sayfa_Goster(Sayfa_No As Integer)
On Error Resume Next
Dim Sira_No, i
    rs.AbsolutePage = Sayfa_No
    Sira_No = 0
    Do Until rs.EOF Or Sira_No = Sayfadaki_Resim_Sayisi
        Sira_No = Sira_No + 1

If FileExists(CurrentProject.Path & "\ımages\" & rs!TC & ".jpg") = True Then
Me("[Resim" & Sira_No & "]").Picture = CurrentProject.Path & "\ımages\" & rs!TC & ".jpg"
        Else
Me("[Resim" & Sira_No & "]").Picture = ""
        End If

Me("[Label_Resim" & Sira_No & "]").Caption = rs!TC

rs.MoveNext
    Loop
    If Sira_No < 9 Then
        For i = Sira_No + 1 To 18
            Me("[Resim" & i & "]").Picture = ""
            Me("[Label_Resim" & i & "]").Caption = " "
        Next
    End If
End Sub

Aşağıdaki kodları Modül1'e ekle, modülü kaydet.

Public Function VeriAktarimi(GNesneAdi As Control) As String
Dim GAdi, GSoyadi, GTCKimlik As String

GTCKimlik = Forms!Tespit!("[Label_" & GNesneAdi.Name & "]").Caption
GAdi = Dlookup ("[Adı]", "Arsiv", "[TC_Numarası]= '" & GTCKimlik & "'")
GSoyadi = Dlookup ("[Soyadı]", "Arsiv", "[TC_Numarası]= '" & GTCKimlik & "'")

If MsgBox(GTCKimlik & " Kimlik Numaralı " & GAdi & " " & GSoyadi & " isimli kişinin bilgileri aktarılsın mı?", vbYesNo) = vbYes Then
    DoCmd.SetWarnings False
    DoCmd.RunSQL "INSERT INTO Tespit ( TC, Ad, Soyad, Baba, Anne, Cinsi, Resmi ) SELECT Rapor.TC, Rapor.Ad, Rapor.Soyad, Rapor.Baba, Rapor.Anne, Rapor.Cinsi, Rapor.Resmi FROM Rapor WHERE (((Rapor.TC)='" & GTCKimlik & "'));"
    DoCmd.SetWarnings True
    MsgBox ("Veri Aktarıldı")
End If

End Function

Function FileExists(ByVal strFile As String, Optional bFindFolders As Boolean) As Boolean

Dim lngAttributes As Long

lngAttributes = (vbReadOnly Or vbHidden Or vbSystem)

If bFindFolders Then
        lngAttributes = (lngAttributes Or vbDirectory) 'Include folders as well.
    Else
        Do While Right$(strFile, 1) = "\"
            strFile = Left$(strFile, Len(strFile) - 1)
        Loop
    End If

On Error Resume Next
    FileExists = (Len(Dir(strFile, lngAttributes)) > 0)
End Function

Tespit isimli formdaki 

Resim1 isimli Resim denetiminin tıklandığında özelliğine

=VeriAktarimi([Resim1])

Resim2 isimli Resim denetiminin tıklandığında özelliğine

=VeriAktarimi([Resim2])

şeklinde kod ekle, Tüm Resim denetimlerinde Resim18'e kadar bu kod eklenecek

Resim18'in tıklandığında özelliğine eklenecek kod

=VeriAktarimi([Resim18])

Formda bulunan Etiketlerin tıklandığında özelliğine de aynı kod eklenecek

Label_Resim1 isimli etiketin tıklandığında özelliğine

=VeriAktarimi([Resim1])

kodu ekle,

Bu işlemleri uyguladıktan sonra olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.

Ayrıca Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git konusunu incelemenizi şiddetle tavsiye ederim.
Sayfalar: 1 2