AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sorguya Kriter Ekleme Problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
İyi Günler,

Ekteki dosyada sayın Ozan hocamın yaptığı kriterlere göre toplu mail gönderme dosyası var. Sağolsun istediğim şekilde oldu. Sorgu kriterlerine Grup_kodu alanını  da eklemek istedim. Yani süzerken Grup_Kodu alanına görede sorgulama yapsın istedim. Fakat sorgu kriteri olarak sorguya bu alanı eklediğimde mail gönderiminde hata oldu. Sebebini bir türlü bulamadım. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
sayın estapan,

Alıntı:sorgu kriteri olarak sorguya bu alanı eklediğimde mail gönderiminde hata oldu.

ifadenize yönelik olarak;
bahsettiğiniz hatadan kast ettiğiniz nedir?

ayrıntılı hata açıklamasını ya da olduğu esnadaki halini içerecek şekilde ekran görüntüsünü dahil ediniz.

son olarak;
sorguda yer alan,

[Formlar]![Toplu_Mail]![Grup_Kodu]

benzeri,form üzerindeki denetimler için kullanılan sorgudaki tüm bu Formlar ibaresi yerine Forms ibaresini kullanmayı deneyiniz.

[Forms]![Toplu_Mail]![Grup_Kodu]

şeklinde olduğu gibi.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
"Mail gönderilmedi " hatası alıyorum. 
Formlar ifadesi sorguda deyim oluşturucu tarafından oluşturuluyor.
Ozan hocamın yazdığı ekte gösterilen VB kodlarına aynı ordaki gibi "Grup_Kodu" alanı içinde  sanırım benzer ifade eklemem lazım fakat birtürlü yapamadım.

[Resim: do.php?imgf=148847278358051.png]
Merhaba,
Sorguyi üst mesajda @atoz112 hocanın belirttiği gibi düzeltiniz

Kodda,

qdf![Forms!Toplu_Mail!KOd1] = Forms![Toplu_Mail]![KOd1]

kodunun hemen altına

qdf![Forms!Toplu_Mail!Grup_Kodu] = Forms![Toplu_Mail]![Grup_Kodu]

kodu ekleyiniz.
Ozan hocam çok teşekkürler. 
Atoz112 hocamda doğrusunu söylemiş ama ben anlayamamışım onada burdan teşekkürler.
Problem çözülmüştür.
Saygılar...