AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formda Buton Yardımı İle Resim Çekme Ve Rapora Ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Değerli Hocalarım. Forumda https://accesstr.net/konu-resim-cekme.ht...ht=web+cam uygulamasını kendi çalışmama entegre etmeye çalışıyorum. Yapmak istediğim "frm_denetim" de "fotoğraf çekip "rpr_denetim" e 2.inci sayfa olarak eklemek.
Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Biraz Uğraştan sonra resim ekledim. eklediğim resimleri rapora ek sayfa olarak eklemekte zorlandım.
bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?
Şimdiden teşekkürler.
sayın murat dikme,

Alıntı:"rpr_denetim" e 2.inci sayfa olarak eklemek.

Alıntı:eklediğim resimleri rapora ek sayfa olarak eklemekte zorlandım.

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

rpr_denetim adlı raporun alt rapor kısmında yer alan 3 adet resim çerçevesinde formdaki ID değerine göre resimler gösterilmekte.bu yeterli değil mi?

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın @atoz112 hocam merhaba biraz araştırma ve örnek uygulamalara bakarak resim çekme ve resimleri rapora ekleme işlemini gerçekleştirdim. Fakat "rpr_denetim" i açtığımda rapor yapısı bozulmakta ve rapor 3 sayfa olarak çıkmaktadır, resimler ise 3.üncü sayfada gözükmektedir.

Benim burada yapmak istediğim "DENETİMİ YAPAN YETKİLİ" kişide raporun 1.inci sayfasının bitmesi ve raporun 2.inci sayfasında ise resimlerin eklenmesi
Ekte Mail giden raporun çıktısı mevcut hocam.
sayın murat dikme,

Alıntı:"rpr_denetim" i açtığımda rapor yapısı bozulmakta ve rapor 3 sayfa olarak çıkmaktadır, resimler ise 3.üncü sayfada gözükmektedir.

ifadenize yönelik olarak;
öncelikle,bunun nedeni,aynı kişi veya kayda göre 3 farklı resim eklenmesi ve bunların da tek bir alan oluşturulması nedeni ile elde edilmesi söz konusu olduğu için.

eğer ilgili rapor üzerindeki gibi 3 ayrı resim ekleme durumu söz konusu olacaksa,o zaman;ilgili tabloda tek alan adı olarak değil 3 ayrı alan adı olarak barındırmalısınız.

böylece,raporun kaynağını oluşturan sorguda 3 ayrı satır (kayıt) olarak görünmesini de engellemiş olursunuz.

akabinde de,raporun bitiminde mevcut kayıt bilgileri ilk sayfada yer alırken resimler de ikinci kısımda görülebilir.

EK'te;
yukarıda anlatımı yapılmak sureti ile bahsi yapılan çalışmaya yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Hocam Merhaba yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Sizin düzenlediğiniz şekilde istemiş ve yapamamıştım, ellerinize sağlık. Sayın Hocam tek sorun RESİM EKLE komutuna tıkladığımızda. Resim ekleye tıkladığımızda seçili resimi tabloda txresim1 e kayıt edip sırası ile txresim2 ve txresim3 alanlarına kayıt yapmasını nasıl sağlarız.
Merhaba Değerli Hocalarım. Çalışmamı tekrar gözden geçirip konu ile alakalı sorunu hallettim.
ekli dosyada sorunun düzelmiş hali mevcut.
Yardımlarından dolayı @atoz112 ve @ozanakkaya hocalarıma Teşekkür ederim.
Sayfalar: 1 2