AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access Rapor Düzeni
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
merhaba arkadaşlar,

Eklemiş olduğum Access dosyamda Program yazdır isimli raporda

Bu raporda makinalara partilenmiş ürünlerin listesini raporluyorum.

Benim bu raporda olmasını istediğim  her makinada sadece 7 adet kayıt göstermesi (eğer makinada 7 adet kayıt yoksa yine 7 kayıtlık boşluk oluşturması) ve 7.kayıttan sonra 1 kayıtlık da boşluk bırakmasını istiyorum.

Bazen bir makinaya 20 adet parti yapılıyor, günlük de bunların hepsi işleme girmiyor. bu yüzden sadece 7 kayıt göstermesi ve 7. kayıttan sonra 1 kayıtlık da boşluk bırakması iyi olacak.

herkese şimdiden teşekkür ederim.
iyi çalışmalar.
sayın husem,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

kendi adıma geçerli olmak sureti ile imkan ve zaman yetersizliği gerekçesi ile kısa süreli bir inceleme neticesinde,

Program yazdır adlı raporun KAYIT KAYNAĞI satırını PROGRAM adlı sorgunun içerisine bir tane daha MAK_SIRA_NO alanı ekleyip TOPLAM satırını da KOŞUL diye belirleyip ÖLÇÜT (Kriter) satırına da <=7 değerini yazıp kaydediniz ve bu şekilde kullanmayı deneyiniz.

yeterli zaman olmadığı için denemesini yapamadım.sonuçlarını yine buradan paylaşabilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın husem,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

sn atoz112, sorun çözüldü, 
iyi çalışmalar dilerim.
sayın husem,

bu hususa dair benzer nitelikte soruna maruz kalabilecek veya talepte bulunabilecekler için örnek olması amacı ile çözüm içeren örneğinizi paylaştığınız için teşekkürler.