AccessTr.neT

Tam Versiyon: Altveri Tablosu Ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Değerli arkadaşlar
Formda 3 adet tabloyu yerleştirmek ve tek formda veri girişinde bulunmak istiyorum

1.ye Mevsimleri girecem. Örn İlkbahar
2.ye aylarını girecem Mart nisan mayıs

3 .yede ayrı ayrı Mart ayı özelliği gibi
Buna göre; mevsim_aylar_ay   formunda;
Öncelikle mevsim tablosunu ekledim sonrada,aylar tablosunu yerleştirdim.Güzel çalıştı.Eklediğim 2 Nolu dosyada olduğu  gibi.

ay tablosunu ekleyemedim. Resimdeki gibi ikaz alıyorum.Neyi nereye bağlayacağımı anlayamadım  (3. Dosyada olduğu gibi)
Yardımlarınızı bekliyorum Saygılar

[Resim: do.php?imgf=148947813589051.png]
sayın access acemisi,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

aşağıda yer alan resimlerdeki gibi ayarlarınızı yaparak kullanmayı deneyiniz.bu anlatım,eklediğiniz 3 nolu uygulama üzerinden bahsi yapılmıştır.

[Resim: do.php?imgf=14894791614231.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148947916165582.jpg]

[Resim: do.php?imgf=148947916172563.jpg]

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
mevsim_aylar_ay isimli formdaki "ay alt formu" isimli altformun, üst alanları bağla özelliğine

Kod:
Forms![mevsim_aylar_ay]![aylar alt formu].Form![id_aylar]

alt alanları bağla özelliğine

Kod:
idfk_aylar
yazınız
sayın Access acemisi,

naçizane tavsiye olması adına,bir hususa da dikkatinizi çekip bilgilendirmek isterim.

konularınıza örnek uygulama eklerken,sadece sayısal değer vererek eklememeye özen gösteriniz.

her bir konuya ekleyeceğiniz uygulamanın adını:

1)

ister günün tarihine göre  altform_iliskilendirme_14032017.mdb gibi ve yine aynı konuda geliştirilmiş halde o konuya dair başka eklenecekler olursa yine  altform_iliskilendirme_14032017_a.mdb, altform_iliskilendirme_14032017_b.mdb gibi yazabilirsiniz.

2)

isterseniz de,altform_iliskilendirme.mdb gibi ve yine o konuda başka eklenecek olursa altform_iliskilendirme2.mdb,
altform_iliskilendirme3.mdb gibi yazabilirsiniz.

böylece,olası muhtemel cevap bekleyen sorularınız mevcutsa,hangi uygulamanın hangi konu için olduğunu,katılımcılara kolaylık sağlama açısından rahat bir inceleme imkanı sağlarsınız.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(14/03/2017, 11:14)Sn ozanakkaya yazdı: [ -> ]üst alanları bağla özelliğine
bu kısmı göremedim nerede bulunuyor?
Özür dilerim gördüm ve uygulama yapacam
Sn ozanakkaya

şu ikazları aldım Acaba kodları tam yerleştiremedi mi Ne dersiniz?
[Resim: do.php?imgf=148948232200531.png]
[Resim: do.php?imgf=148948226098782.png]
Sayfalar: 1 2