AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tanımlanamayan Veri Tabanı Biçimi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
"Tanımlanamayan Veri Tabanı Biçimi 'C:\Users\Memin\Dekstop\TeknikServisDB.accdb" 

Arkadaşlar bitirme projem var.C# da işlerimi hallederken , programı çalıştırdığımda birden bu hatayı aldım Access e girip açmayı denediğimde "Tanımlanamayan Veri Tabanı Biçimi 'C:\Users\Memin\Dekstop\TeknikServisDB.accdb" böyle bir hata verdi , birkaç yerde çözüm aradım ama olayı çözebilen hiç kimse yok gibi yardımcı olursanız sevinirim.Dosyayıda buraya bırakıyorum.

[Resim: do.php?imgf=149013808161721.png]
sayın memin123,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
eklediğiniz örnek uygulamayı kendi adıma geçerli olmak sureti ile inceleme imkanım olmadı fakat,ilk etapta bilgilendirmede bulunmak adına,

profilinizde kullandığınız ofis sürümü yazmadığı gerekçesi ile,sanırım,kullandığınız sürümün üzerinde bir sürümde hazırlanmış olduğu için mevcut uygulamayı çalıştıramıyor olmaktasınız.

örneğin;
2007 ofis kullanıyorsunuzdur fakat bu mevcut uygulama da 2007 üzeri bir sürüm ile hazırlanmış olabilir.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
2010 sürümünü kullanıyorum veri tabanını bağlamak için 2002 2003 ile uyumlu olarak kaydettim ve verileri girdim bir sıkıntı yoktu , birden bire sıkıntı çıktı anlamadım sorunu
Merhaba, dosyanızı iki farklı program ile düzeltmeyi denedim. Ancak uygulamanız malesef düzelmiyor.

Muhtemelen büyük zarar görmüş. 2.500 Kb'lık dosyanın sıkıştırılınca yalnızca 2 KB'a düşmesinden belli oluyor.
sayın memin123,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.

şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.site içi aramalarınız neticesinde sitede yer alan konuları ve örnekleri incelemelerinizin sonucu ile bazı gelişimler elde etmiş de olabilirsiniz...bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Konu;

gerek paylaşılan bilgiler neticesinde çözüme kavuşturuldu düşüncesi ile ve gerekse de
konu sahibinin zaman zarfında ayrıntılı geri dönüş bildirimleri olmaması nedeni ile,
(gerektiğinde konu sahibinin geri bildirim hakkı saklı kalmak üzere)

Cevaplanmış Sorular kategorisi içerisine taşınmıştır.

bilginize.