AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dosyadan Dosyaya Transfer
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Değerli arkadaşlar
kisiler isimli dosyadaki , oluşturduğum tablo yapma sorgusundaki ankaralilar tablosunu ankara ismindeki diğer dosyaya ,verileri, her veri değiştiğinde aktarmasını istiyorum.Bu mümkün müdür? Nasıl yapmalıyım.
Ankara ikametine bir kişi  daha eklendiğinde otomatik ankara dosyasına aktarılsın.Saygılarımla
Merhaba, ankara.accdb isimli dosyanın konumu C:\2 dosya\ankara.accdb olarak varsayarsak,

yeni sorgu oluştur, sorgunun Sql kaynağına

SELECT id_kisino, adisoyadi, id_il INTO ankaralilar IN 'C:\2 dosya\ankara.accdb' FROM ankara AS ankaralilar;

Kodu ekle, bu koddaki C:\2 dosya\ankara.accdb kodunu ankara.accdb veritabanının konumuna göre değiştir.
Sn ozanakkaya 
Teşekkür ederim .Bu sorgu gerçekleşti.

.Buna ek olarak 2 bir sorum şu olacak

aile isminde bir tablom daha var.kisi tablosunda, id_il 1 olan (yani ankara) kişilerin aile tablosunda bulunan  babaadi ,anaadi gibi bilgileri  içeren aile tablosunuda bilgileri aynı şekilde , (2 .dosya) ankara tablosuna taşımak istiyorum.
Özet olarak;2 adet tabloyu,ankara dosyasına taşımak istiyorum Bunlar : kisi ve aile tabloları.
Sadece kisi tablosunda id_il  alanında 1 değerini taşıyan  bilgiler ile birlikte aile tablosunda kisi tablosundaki id_il ile il ilişkili bilgileri ankara dosyasına taşınabilmesi için ne yapmam gerekir.Saygılar
Merhaba,
Kişi tablosunu aktarmak için

SELECT id_kisino, adisoyadi, id_il, meslek INTO kisi IN 'C:\ikitabloaktar\ankara.accdb' FROM kisi WHERE (((id_il)=1));

Aile Tablosunu aktarmak için ise

SELECT aile.id_aile, aile.idfk_kisino, aile.babaadi, aile.anaadi INTO aile IN 'C:\ikitabloaktar\ankara.accdb' FROM kisi INNER JOIN aile ON kisi.id_kisino = aile.idfk_kisino WHERE (((kisi.id_il)=1));

C:\ikitabloaktar\ankara.accdb kodunu ankara.accdb veritabanının konumuna göre değiştir. 
Sn ozanakkaya
Sorguları aynen uyguladım.Çalışıyor.
1-Bu kez ,ankara dosyaları arasında ,yeni oluşturacağım tablolarla,ilişkiler kurmak istiyorum. ankara dosyasına ,başka yeni tablolar ekleyerek ,sorgular ve formlar oluşturacağım..Tıpkı kisiler dosyasında bulunan, kisi,aile tablolarında önceden yaptığım ilişkilendirme gibi.
 İkaz gösteriyor.Ne zamanki ankara dosyasındaki tablolar arasındaki ilişkiyi çözdüğümde , sorgular düzenli çalışıyor.
Benim istediğim esasen oydu.Bunun bir çözümü yok mudur.? 
kisiler tablosundaki ilişkiler korunarak,sorgular yöntemiyle oluşturulan ankara tablosunda aynı ilişkiyi görme şansımız yok mudur?
2-Şayet sorgudan tablo yöntemi,buna imkan tanımıyorsa, sorguların dışımda ,başka herhangi bir alternatif yöntemle taşıma imkanımız yok mudur?
 Teşekkür ederim. Saygılarımla
Merhaba, uygulamanıza form ekledim, Butonun tıklandığında olayındaki aktarılacak veritabanını değiştirmeniz gerekli.

Butona tıkladığınızda, tabloları aktarır ve ilişkilendirmeyi ekler.
Sayfalar: 1 2 3