AccessTr.neT

Tam Versiyon: İd İle Açılan Formda Veri Düzenleme.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Selam,

Arama formu (form1) üzerinden  form 3 (veri düzenleme formu)  id ile aça biliyorum  amma orda düzünleme yapamıyorum. Img-cray 
Bunu nasıl çöze bilerim.

PS: form 1 olmadan direk form 3 açildıqda düzenleme yapıla biliyor ama form 1den  id ile açıldıqda yapilamiyor :/
sayın Talibov,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

kendi adıma geçerli olmak sureti ile eklediğiniz örneğinizi kısa süreli bir inceleme neticesinde,görülmüştür ki,

öncelikle,3 adlı form değil aksine 2 adlı form açılmaktadır.

ve bu form üzerindeki denetimlerin her biri de ÖZELLİKLER - VERİ sekmesinde KİLİTLİ satırı EVET olarak ayarlanmış.bundan dolayı da veri girişi yapamamaktasınız.HAYIR olarak değiştirerek kullanmayı deneyiniz.

son olarak;
bir de tavsiyede bulunmak adına,formlarınızı tanımlarken bu şekilde sayı olarak değil aksine ne için ise kısa bir isimlendirmede bulunmanız yerinde olacaktır.ileride süreçte,herhangi bir sorulama veya bu formlardaki denetimlerin kriter olarak kullanımlarında soruna maruz kalmamanız adına.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(28/03/2017, 15:29)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın Talibov,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

kendi adıma geçerli olmak sureti ile eklediğiniz örneğinizi kısa süreli bir inceleme neticesinde,görülmüştür ki,

öncelikle,3 adlı form değil aksine 2 adlı form açılmaktadır.

ve bu form üzerindeki denetimlerin her biri de ÖZELLİKLER - VERİ sekmesinde KİLİTLİ satırı EVET olarak ayarlanmış.bundan dolayı da veri girişi yapamamaktasınız.HAYIR olarak değiştirerek kullanmayı deneyiniz.

son olarak;
bir de tavsiyede bulunmak adına,formlarınızı tanımlarken bu şekilde sayı olarak değil aksine ne için ise kısa bir isimlendirmede bulunmanız yerinde olacaktır.ileride süreçte,herhangi bir sorulama veya bu formlardaki denetimlerin kriter olarak kullanımlarında soruna maruz kalmamanız adına.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.

Sayin atoz,
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim . Orda form(1)-de   məlumatları göster butonu tıkladıkda id sekmesini seçseniz id görsenecek ve id  tikladikda form 3 aciliyor direk.. veya form 2 de yukarida Məlumatları dəyişdir (türkçesi-» verileri düzenle) butonuna tikladikda form 3 açılıyor.
evet form 2 de veriler kilitli , düzenlenemiyor , ve belirli kullanıcılara form 3 giriş yetkisi veriyorum. 
ben istiyorum formlar üzerinden form 3 acildikda verileri düzenleye biliyim.
veri satrinda evet secili form 3 de , form üzerinden acildikda düzenleme yapilamiyor.

formlara sayi ile adlandirmak ise, malesef burada bir çok bilgisayar ana sistem dili rusca ve form isimlerde harf oldukda  sorun yaratiyor o bilgisayarlarda.garanti yolu bu . bu yüzden sayi ile adlari.
Merhaba,
1 isimli formun "Kayıt Kilitleri" Özelliği Tüm Kayıtlar olarak ayarlanmış. Form açılınca, Form1'in kayıt kaynağı olan "Transaction" isimli tabloyu kilitliyorsunuz.

3 isimli formu açtığınızda, tablo kilitli olduğundan düzenleme işlemi yapamıyorsunuz.

1 isimli formun kayıt kilitleri özelliğini değiştirin düzelir.

Bu arada; 1,2,3 şeklinde form isimlendirmeleri ileriki zamanlarda sorun açabilir.
(29/03/2017, 11:07)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba,
1 isimli formun "Kayıt Kilitleri" Özelliği Tüm Kayıtlar olarak ayarlanmış. Form açılınca, Form1'in kayıt kaynağı olan "Transaction" isimli tabloyu kilitliyorsunuz.

sayin ozanakkaya,
Teşekkür ediyorum, özelliği kilit yok ettikden sonra sorun giderildi.