AccessTr.neT

Tam Versiyon: Butonda Her Zaman Olay Yordamı Kulanımı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar,
bir buton oluşturup sil olayı yapıyorum, ofis2010 otomatik olarak makro oluşturuyor,
makro üzerinde çok fazla bilgim olmadığı için, aynı koda başka komut ekleyemiyorum,
buton oluşturduğumda ofis2003 deki gibi hep olay yordamı oluşturmasını nasıl sağlaya bilirim.

Diğer komutlar/nesne tasarımcıları/Her zaman olay yordamı kullan
Seçeneği seçili durumda bilgilerinize..
sayın ates2014,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

[Resim: do.php?imgf=149103921802651.jpg]

sizin de belirttiğiniz gibi,ilk olarak;
üst menüden ARAÇLAR sekmesindeki BAŞLANGIÇ ya da Access SEÇENEKLERİ ifadesini seçmek sureti ile,sol listedeki NESNE TASARIMCILARI sekmesinde FORMLAR / RAPORLAR başlığı altındaki HER ZAMAN OLAY YORDAMLARINI KULLAN ifadesinin checkbox kutusunu işaretlemek yeterlidir.bu ayarlamanızın geçerli olması için,uygulamanızı kapatıp tekrar açınız.

[Resim: do.php?imgf=149103921812862.jpg]

ardından,form üzerine denetimlerden buton seçip,

[Resim: do.php?imgf=149103921816433.jpg]

KOMUT DÜĞMESİ SİHİRBAZI penceresi açıldıktan sonra herhangi bir işlem yapmaksızın direkt olarak pencere üzerindeki İPTAL butonunu tıklayınız.

[Resim: do.php?imgf=149103923946971.jpg]

ardından,butonun ÖZELLİKLER - OLAY sekmesindeki TIKLANDIĞINDA olay yordamı şekil tıklandığında açılan kutu içeriğinde OLAY YORDAMI ifadesi belirecektir.

bunun dışında başka bir işlem yapmaya gerek kalmamaktadır,bu işleme dair aslında.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın atoz112 bu dediklerinizi yapıtım zaten, sorumun altında da yazmıştım,
bu çözüm degil, ben kodu kendi yazsın istiyorum, olay yordamına...
sayın ates2014,

aşağıdaki açıklamaların yapılması uygun görülmüştür.

Alıntı:Butonda Her Zaman Olay Yordamı Kulanımı

konu başlığınızda ve

Alıntı:...buton oluşturduğumda ofis2003 deki gibi hep olay yordamı oluşturmasını nasıl sağlaya bilirim...

ilk mesajdaki açıklamanızın içeriğinde,talebiniz;
formların veya denetimlerin olay yordamları üzerinde kod kullanımında bulunurken KATIŞIKSIZ MAKRO ifadesi yerine,OLAY YORDAMI ifadesinin yazılması üzerine.fakat,sonrasında ise;

Alıntı:ben kodu kendi yazsın istiyorum, olay yordamına

ifadeniz ile,talebinizin tamamen farklı bir hal aldığı görülmektedir.

eğer doğru anladıysam (değilse,zaten geri bildirimde bulunabilirsiniz);
mevcut bir kod yazılmışsa buna ilave olarak harici başka kodları da eklesin,istiyorsunuz.fakat,bunu siz belirlemeden nasıl yaptırmayı düşünüyorsunuz?...sizin istediğiniz kodları dahil etmesi için bu yönlendirmeyi ve yazmayı siz yaptırmak durumundasınız.dolayısı ile de,bu belirlemeleri yapıp sizin dahil etmeniz gerekmektedir.

son olarak;
daha net anlaşılır olması ve katılımcılara daha açık bir bilgilendirme olması amacı ile,gerekirse bunu görsel anlatımlar üzerinden de yapabilirsiniz.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın atoz112, buton eklediğimde aynen 2003 de olduğu gibi kodu şihirbazın kendisinin yazması.
Olay yordamıyla tabi
Merhaba Atoz112

Access in belirttiğiniz ayarı malesef çalışmıyor. Bu konu daha öncede gündeme gelmişti. Microsoft oraya bir ayar koymuş ama uygulamada istediğimiz gibi çalışmıyor. Önemle bilginize.

Selamlar,
Sayfalar: 1 2