AccessTr.neT

Tam Versiyon: Rapor Filtreleme Hk.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İS_EMRİ_TAM_TESPİT_ALT_FORM formunda seçtiğim değerlere göre İS_EMRİ_TAM_TESPİT raporunda göremiyorum. Nasıl yapabilirim acaba?
sayın Çevik,

kendi adıma geçerli olmak sureti ile,eklediğiniz örnek uygulama üstü sürüm olması gerekçesi ile inceleme imkanım olmamaktadır fakat yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile bir fikir vermek adına,yorumda bulunmak üzere;

1)

eğer ana form var ve siz alt formdaki bir denetimden kriter belirleme durumunda iseniz,kullanacağınız sorgunun ilgili alanındaki kriter satırında kullanmanız gereken kod satırı,

ÖRNEK

Forms![anaformun_adi]![altformun_adi].Form![altformdaki_denetimin_adi]

benzeri bir kod kalıbı kullanmak sureti ile deneyiniz.

2)

eğer ana form üzerindeki bir denetimden değer alınmak sureti ile kriter olarak kullanılmak isteniyorsa;

Forms![anaformun_adi]![anaformdaki_denetimin_adi]

kod satırı benzeri kullanılması gerekmektedir.bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Tekrar güncellenmiştir.
(03/04/2017, 20:13)Serkan Çevik yazdı: [ -> ]İS_EMRİ_TAM_TESPİT_ALT_FORM formunda seçtiğim değerlere göre İS_EMRİ_TAM_TESPİT raporunda göremiyorum. Nasıl yapabilirim acaba?

Merhaba, sorunu biraz daha açık yazar mısınız? Ne yapmak istediğiniz anlaşılmıyor.
Ozan bey "Toplu Tam Tespit Kayıt" formundaki alt formda hizmetlerden mesela "İŞÇİ" olanları süzüp rapor olarak görüntülemek tam olarak istediğim.
sayın Çevik,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

konunuzun 3.mesajında dahil ettiğiniz örnek uygulama da geçerli olmak üzere üst sürüm olması gerekçesi ile inceleyemiyorum,kendi adıma fakat,bir fikir vermesi amacı ile basit düzeyde bir içeriği olacak şekilde kullanıma dair bir örnek uygulamayı,EK'te bulabilirsiniz.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayfalar: 1 2