AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dosya Kontrolü
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
hazırladığım veri tabanında ;

"WebBrowser2.Navigate2 Trim([Text23])" Vba kodlarını kullanarak text23 de dosya adresi ve dosya ismi yazan pdf dosaysını açabiliyorum. ama ilgili dosyada ilgili dosya yoksa  resminde ki hata ları almaktayım. 

eğer dosya yoksa mesajbox açılıp dosya yok diyip hata vermesinden kurtulmak istedim ama beceremedim.

"Private Sub Command20_Click()

WebBrowser2.Navigate2 Trim([Text23])"
Merhaba, ekli uygulamadaki formda, butonu tıkladığınızda Text23 isimli metin kutusundaki dizinde dosya var ise açılır, dizinde dosya yok ise uyarı mesajı görünür.

İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.

Ayrıca, sonraki sorularınızda örnek uygulama ekleyiniz ve resimleri "Resim Yükle" butonunu tıklayarak ekleyiniz.
(18/04/2017, 20:27)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, ekli uygulamadaki formda, butonu tıkladığınızda Text23 isimli metin kutusundaki dizinde dosya var ise açılır, dizinde dosya yok ise uyarı mesajı görünür.

İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.

Ayrıca, sonraki sorularınızda örnek uygulama ekleyiniz ve resimleri "Resim Yükle" butonunu tıklayarak ekleyiniz.

Ozan bey ,

İlginiz için çok teşekkür ederim tam da düşündüğüm gibi olmuş. Elinize emeğinize sağlık.