AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formda Koşullu Toplama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba
acceste yeniyim  

access form da [GECENGUN] satırında -0 olanların [TUTAR] toplamını nasıl alırım.
sayın cagatay1234,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

sadece ifadeler ya da bilgisel bazda çözüme yetersiz kalacak sorunlarda içeriğini görmeden,sadece yazılı bilgilere çözümler sunmak yetersiz kalacaktır.

bu nedenle,lütfen,
Site Kuralları gereği;
içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma veriler ve işlemlerin neticelerini görebilecek şekilde 4-5 kayıt olacak halde örnek uygulamanızı eklemeye özen gösteriniz.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
dosya da [GECENGUNTOPLA] satırına yukardaki verilerin -0 dan büyük olanlarının toplanmasını istiyorm

bi yardımcı olursanız sevinirim
sayın cagatay1234,

ilgili formun üzerinde yer alan GECENGUNTOPLA adlı denetimin ÖZELLİKLER - VERİ sekmesindeki DENETİM KAYNAĞI satırına

= Dsum ("[TUTAR]", "Tablo1", "[GECENGUN]<0")

kod satırını yazmak sureti ile,istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz.

ayrıca;
GECENGUNTOPLA ve TOPLAMTUTAR adlı denetimin ÖZELLİKLER - BİÇİM sekmesindeki BİÇİM satırını da PARA BİRİMİ olarak değiştirirseniz,parasal görselini de elde edersiniz.

(01/05/2017, 16:41)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın cagatay1234,

ilgili formun üzerinde yer alan GECENGUNTOPLA adlı denetimin ÖZELLİKLER - VERİ sekmesindeki DENETİM KAYNAĞI satırına

= Dsum ("[TUTAR]", "Tablo1", "[GECENGUN]<0")
yanıt için teşekkürler

Tablo den değilde direk formun üstündeki [GECENGUN] satırından toplatma yapamazmıyız?

=Topla([TUTAR])

BUNU KOŞULLU TOPLAM HALİNE NASIL GETİREBİLİRİZ, FORM İÇİNDE
sayın cagatay1234,

Alıntı:=Topla([TUTAR])

BUNU KOŞULLU TOPLAM HALİNE NASIL GETİREBİLİRİZ, FORM İÇİNDE

ifadenize yönelik olarak;

belirttiğiniz denetim,tablodaki TUTAR alanına yönelik tüm değerlerin toplamını içeren sonucu gösteren durumdadır.

koşullu toplam talebinizi,hangi koşula göre hangi sonucu elde etmek üzere kast ediyorsunuz?

konunuzun 4.mesajında konu başlığınıza dair sunulan çözüm kodları,eksi değer içeren kayıtların toplam değerini almak üzere yazılmıştır.bu ise,harici bir durumdur.

Sayfalar: 1 2