AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dış Veri Alı Butona Atamak.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Forumda emeği geçen herkese merhaba. Arkadaşlar accesde henüz yeniyim.
Dış veri al sihirbazı ile excelden çok sayıda veri alıyorum. Burda bir sorun yok.
Derdim bunları acces üzerinde bir butona atayarak accesdeki tablolara tek hamlede almak.
Atıyorum verialAnkara, verialIzmir  biçiminde kaydettiğim dış veri almaları butona atamak
istiyorum. Sabahtan beri arama yapıyorum. Bulduğum örnekler txt dosyasından alıyor.
Excelden almaya uyarlayamadım.
İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
sayın Ongun,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,
içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma bilgiler halinde ve sonuçları da görebilmek üzere birkaç veri barındıracak şekilde örnek uygulamalarınızı (Access / Excel) dahil ediniz.

son olarak;
aktarmayı talep ettiğiniz verileri belli bir hususa göre mi yoksa olduğu gibi mi gerçekleştirmek istiyorsunuz?

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
(05/05/2017, 16:18)atoz112 yazdı: [ -> ]sayın Ongun,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;

Site Kuralları sayfasında yazılı hususları tekrar incelemenizi temenni etmekle birlikte,
içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma bilgiler halinde ve sonuçları da görebilmek üzere birkaç veri barındıracak şekilde örnek uygulamalarınızı (Access / Excel) dahil ediniz.

son olarak;
aktarmayı talep ettiğiniz verileri belli bir hususa göre mi yoksa olduğu gibi mi gerçekleştirmek istiyorsunuz?

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Sayın Atoz112 aynı mesaja bir dosya ekledim. Bu dosyayı sabah bu siteden yüklemiştim. Burdaki örnek,  txt dosyasından veri alıyor.
Ben olduğu gibi herhangi bir koşul olmaksızın Excel dosyasındaki verileri belirtilen tabloya almak işitiyorum. İlginiz için teşekkürler.  Şöyle bir ayrım faydalı olabilir diye düşünüyorum yine de. Dış veri alırken ya yeni bir tabloya aktarıyoruz , ya belirli bir tablonun üzerine önceki verileri silerek yazıyoruz yada  silmeden ekleme yapıyoruz. Bana lazım olan bilgi silip üzerine yazacak. Ama bu üç ölçüte göre de bir çalışma yapabilirsek epeyce hayırlı bir iş görmüş oluruz. Tekrar teşekkürler.
İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayın ozanakkaya emeğinize sağlık. Çok teşekkür ederim.
Aşağıdaki biçimde kendime uyarladım.
Yalnız burada kafama takılan bir başka husus şu oldu.
Bizim örneğimizde Excel dosyası bir sayfa.
Sayfa sayısı birden fazla olan dosyalarda örneğin Sayfa2 den veri alacak olursak
aşağıdaki kodları nasıl revize edebiliriz. ?

Private Sub Command0_Click()

Dim DosyaKonumu As String

DoCmd.RunSQL "DELETE Table1.* FROM Table1;"
     DosyaKonumu = CurrentProject.Path & "\ToTxt.xlsx"
           DoCmd.TransferSpreadsheet acImport, 8, "Table1", DosyaKonumu, True, "A:C"

End Sub

(05/05/2017, 16:45)Güven Ongun yazdı: [ -> ]Şöyle bir ayrım faydalı olabilir diye düşünüyorum yine de. Dış veri alırken ya yeni bir tabloya aktarıyoruz , ya belirli bir tablonun üzerine önceki verileri silerek yazıyoruz yada  silmeden ekleme yapıyoruz. Bana lazım olan bilgi silip üzerine yazacak. Ama bu üç ölçüte göre de bir çalışma yapabilirsek epeyce hayırlı bir iş görmüş oluruz. Tekrar teşekkürler.

Merhaba, eklediğim örnekte bahsettiğiniz gibi 3 kritere göre işlem yapılıyor. Siz nasıl kullanmak isterseniz öyle kullanın. Konu taşınmıştır.
Sayfalar: 1 2