AccessTr.neT

Tam Versiyon: Yoklama Listesi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Değerli arkadaşlar
ekte gözüken şekildeki tarzda bir yoklama listesi oluşturmak istiyorum.
Örneğin ders günleri,ktoplam des gün sayısı,öğrencinin geldiği gün saysı,ve gün sayısına göre yüzde oranını bulmak istiyorum.Öğrencinin geldiği gün karşılığına 1 verecem.
teşekkür ederim
[Resim: do.php?imgf=149423642135791.png]
(08/05/2017, 12:41)access acemisi yazdı: [ -> ]Değerli arkadaşlar
ekte gözüken şekildeki tarzda bir yoklama listesi oluşturmak istiyorum.
Örneğin ders günleri,ktoplam des gün sayısı,öğrencinin geldiği gün saysı,ve gün sayısına göre yüzde oranını bulmak istiyorum.Öğrencinin geldiği gün karşılığına 1 verecem.
teşekkür ederim
[Resim: do.php?imgf=149423642135791.png]

Hocam, tablo tasarımınız bence eksik. İlişkiler yapılandırılmamıştı. Tabloyu biraz düzenledim ve ilişkileri yapılandırdım. Önerilerim ders toplamı yerine onay kutucuğu koymanız ve true, false saydırmanız. Böylece devam edilen gün sayısını bulabilirsiniz. Tablolarınıza bence derslerle ilgili daha detaylı bilgi konmalı örneğin hangi ders hangi tarihlerde ve kaç saat bu ve benzeri bilgiler tabloya işlenir. Bu yüzde hesaplarken gerekli bilgilerin daha kolay temin edilmesini sağlar. Size tavsiyem tablo form vs isimlerinde _ kullanmamanız ve isimleri daha kısa ve kafa karıştırmayacak şekilde yapmanız. Küçük VT de sorun olmaz ama büyük bir VT tasarımında sıkıntı yaratır. Umarım faydam olur.
Bu konunun tamamlanması için arkadaşlarımın yardımını bekliyorum Selamlar
Merhaba. Sayın @biberli33ün cevabı ile ilgili olumlu olumsuz bildirimde bulununuz.
Sn ozanakkaya 
 evet tablo ilişkisini düzenlemiş ancak,daha diğer yapılması gerekenler var diye düşünüyorum.Sn biberli33 yede ayrıca teşekkür ederim
(11/05/2017, 16:27)access acemisi yazdı: [ -> ]daha diğer yapılması gerekenler var diye düşünüyorum

Merhaba, 3 tablo ve 2 satır veri ile istediğinizin yapılmasını beklemeyin. Tabloya 2 tarih ekleyerek olmaz.
Sayfalar: 1 2 3