AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formdan Çıkıldığında Metin Kutularını Temizlenmesi Hk. Yardım
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
cümleten selamun aleykum. arkadaşlar fazla Access bilgim yok. bir kamu kurumunda çalışıyorum. sürekli yaptığımız matbu evraklar var bir kaç cumlesi değişiyor sadece. daire de 20 kişi yapıyor bu işi. bir program yaptım bunu kullanıcıların bilgisayarına yükleyeceğim. ana bilgisayarda kullanıcıların kayıt yapabileceği bir tablom var. Olay şöyle : kullanıcılar form üzerinden ana bilgiisayardaki tabloya veri giriyor sonrada mektup form birleştir tuşuna basarak evrağı hazırlıyor. Ancak sorun şurada a kullanıcısı veri girdikten sonra b kullanıcısı giriş yaptığında formda a kullanıcısının verileri duruyor oluyor tablonun sadece ilk satırını kullanabiliyorum iki satırlık veri olursa iki evrak oluşuyor.  yazdır butonunun çıkıldığında olayına --DoCmd.RunSQL "delete * from ohal"-- kodunu yazıyorum ama hata veriyor başka bi kullanıcı tarafından silindi diye debug oluyor. dosyayı paylaşamıyorum gizli bilgiler var. en azından fikir verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. verileri kaydetmeden form üzerinden mektup birleştirmek mümkünse oda olabilir. 

Şimdiden teşekkür ederim.
(08/05/2017, 19:36)sadooo yazdı: [ -> ]cümleten selamun aleykum. arkadaşlar fazla Access bilgim yok. bir kamu kurumunda çalışıyorum. sürekli yaptığımız matbu evraklar var bir kaç cumlesi değişiyor sadece. daire de 20 kişi yapıyor bu işi. bir program yaptım bunu kullanıcıların bilgisayarına yükleyeceğim. ana bilgisayarda kullanıcıların kayıt yapabileceği bir tablom var. Olay şöyle : kullanıcılar form üzerinden ana bilgiisayardaki tabloya veri giriyor sonrada mektup form birleştir tuşuna basarak evrağı hazırlıyor. Ancak sorun şurada a kullanıcısı veri girdikten sonra b kullanıcısı giriş yaptığında formda a kullanıcısının verileri duruyor oluyor tablonun sadece ilk satırını kullanabiliyorum iki satırlık veri olursa iki evrak oluşuyor.  yazdır butonunun çıkıldığında olayına --DoCmd.RunSQL "delete * from ohal"-- kodunu yazıyorum ama hata veriyor başka bi kullanıcı tarafından silindi diye debug oluyor. dosyayı paylaşamıyorum gizli bilgiler var. en azından fikir verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. verileri kaydetmeden form üzerinden mektup birleştirmek mümkünse oda olabilir. 

Bu ohaldeki tüm verileri siliyor sanırım. Form açıldığında ve yazdır tıklandıktan sonra yeni kayıt açılmasını sağlayabilirsiniz. VT olmadığı için fikir yürütüyorum. Beni yönlendiriseniz belki çözüme ulaşabiliriz.
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec
(08/05/2017, 20:04)biberli33 yazdı: [ -> ]
(08/05/2017, 19:36)sadooo yazdı: [ -> ]cümleten selamun aleykum. arkadaşlar fazla Access bilgim yok. bir kamu kurumunda çalışıyorum. sürekli yaptığımız matbu evraklar var bir kaç cumlesi değişiyor sadece. daire de 20 kişi yapıyor bu işi. bir program yaptım bunu kullanıcıların bilgisayarına yükleyeceğim. ana bilgisayarda kullanıcıların kayıt yapabileceği bir tablom var. Olay şöyle : kullanıcılar form üzerinden ana bilgiisayardaki tabloya veri giriyor sonrada mektup form birleştir tuşuna basarak evrağı hazırlıyor. Ancak sorun şurada a kullanıcısı veri girdikten sonra b kullanıcısı giriş yaptığında formda a kullanıcısının verileri duruyor oluyor tablonun sadece ilk satırını kullanabiliyorum iki satırlık veri olursa iki evrak oluşuyor.  yazdır butonunun çıkıldığında olayına --DoCmd.RunSQL "delete * from ohal"-- kodunu yazıyorum ama hata veriyor başka bi kullanıcı tarafından silindi diye debug oluyor. dosyayı paylaşamıyorum gizli bilgiler var. en azından fikir verebilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim. verileri kaydetmeden form üzerinden mektup birleştirmek mümkünse oda olabilir. 

Bu ohaldeki tüm verileri siliyor sanırım. Form açıldığında ve yazdır tıklandıktan sonra yeni kayıt açılmasını sağlayabilirsiniz. VT olmadığı için fikir yürütüyorum. Beni yönlendiriseniz belki çözüme ulaşabiliriz.
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

aynen öyle hocam ##silindi ## tarzı bi yazı geliyor text boxa sonrada debug. tablodaki ikinci satıra geçdiğim zaman iki evrak birden çıkıyor.
Merhaba
özel bilgileriniz ve isimleri silerek farazi isimler girip örneğinizi eklersenz,daha hızlı ve dogru bilgi alırsınız.
örneğinizi ekleyin lütfen
hocam acele ile ektekileri hazırladım. üniversite seçildikten sonra  ara tuşuna basılarak alttaki gizli kutucuklara evrağı yazanların bilgileri geliyo ardından kaydet tuşuna basınca veriler " kart gönderme ana tablo" ya kaydediliyor. ancak aynı forum başka bilgisayarda açılınca veriler kutularda duruyo oluyor. bir kişi kaydet diğeri yazdır butonuna basdığı ihtimali ise apayrı zaten. farklı sebeplerden kişilerin biilgisayarına tek tek kuramıyoruz programı.herkezin bilgisayarına "kart gönderme ana tablo" yu kurduğumuzda hepsi için ayrı word düzenlemesi gerekiyor 20 çeşit evrak olsa 20 kişiden 400 tane word belgesi işin içinden çıkılmaz hale geliyor o yüzden ortak bir tabloya kaydedip oradan çıktı almam gerek.
Veri yolları ayrı pc lerde oldugu çin deneme yapamadım anacak ilk gördüğümü söyleleyim 
dosya -seçenekler-geçerli veritabanı alanaından ulaşarak aşagıdaki resimdeki gibi alanı işaretle dene derim,sanki sizin sorununuz,veriyi aynı anda paylaşmakta gibime geliyor,

[Resim: do.php?imgf=149426864590561.jpg]
Sayfalar: 1 2 3 4