AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kelime Bulmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Değerli Arkadaşlar
kategorison tablosundaki , kategorison alanındaki verilerden birini  (örneğin; geçmiş olsun ziyareti) kelimesini rast gele yazmak suretiyle bulmak istiyorum .
Formdaki cmb_kategorison alanına , ziyaret kelimesinin ilk bir iki harf karekterinden z ve zi veya ziy harflerini girdiğimde ,kategorison tablosundaki 6. değer olan geçmiş olsun ziyareti kelimesini görmek ve onu , plan formundaki yeni kayıt olarak giriş yapmak istiyorum.
Saygılarımla
[Resim: do.php?imgf=14956181035771.jpg]
Merhaba,

İstediğiniz bu işlemi açılan kutu ile yapamazsınız. Forma mtn_ara isminde metin kutusu ekledim. Bu metin kutusuna ziy yazdığınızda kritere uyan ilk kaydı açılan kutudan seçer.

Ancak "ziy" yazdığınızda "Ziy" harfleri geçen kaydıda bulur. Kelime yazdıktan sonra açılan kutudan seçim yapabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkür ederim.Size sorduğum dosya üzerinde bende uygulama yapmaya çalışıyorum.Dikkatimi çeken bir iki hususu arzetmek istiyorum.
mtn_ara metin kutusundan başka mtn_gecici isimli bir metin kutusu daha eklemişsiniz  sanki. 
metin kutuların etiketlerini göremedim...Doğrumudur? Ben yinede ikinci metin kutusu ekledim.
Resimde gördüğüm 3 adet kodu ekledim.
İstenilen sonucu alamadım.Saygılar
[Resim: do.php?imgf=149566280470091.png]
Merhaba,
Formdaki açılan kutunun satır kaynağındaki sorguya 

Like "*" & [Forms]![plan]![mtn_gecici] & "*"

şeklinde ölçüt eklenmişti. Siz bu işlemi uygulamamış olabilirsiniz.
Teşekkür ederim.O kısmı görmemişim.2 adet metin kutusu eklemişsiniz bu doğru mu acaba.?Saygılar
Merhaba, kodlardan ve ölçütten de anlaşılacağı üzere 2 adet metin kutusu var. mtn_ara isimli metin kutusuna veri girildiğinde mtn_gecici'ye aynı veriyi aktarır. Sorgudaki ölçüt mtn_gecici'deki veriyi kullanır.
Sayfalar: 1 2 3 4