AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access Alan Sayısı Ve Güncelleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Excel'de hazırladığım bir dosyayı önce Access, daha sonra VB.NET'e aktararak, kullanmak istiyorum. Excel'deki dosyam 120 satır ve 500 sütundan oluşuyor. Yaptığım denemeler sonucu, Excel den aktarma işlemleri sonucunda Access deki tablom da sadece 70-75 alanın düzgün
şekilde sıralandığını gördüm. Daha fazla alanı aktarmaya çalıştığımda, bazı satırların kaybolduğunu, bazı satırlar arasında da boşluklar olduğunu gördüm.

Merak ettiğim şu: 
1) Access'de oluşturulan tablolar daki alan sayısında bir kısıtlama var mıdır?
2) Hemen her gün Excel dosyasında gerekli değişikliği yapınca, Access  tablosunu güncellemek gerekmektedir. Bu  güncelleme için bir makro var mıdır?

Teşekkürler
merhaba
öncelikle accese aktardıgın excelden bazı alanların gelmediğini belirtmişsiniz,bunun nedeni sanırım Excel alanı ve acces alanı biçim uyumsuzlugundan kaynaklanıyor sanırım
1-acceste alan sayısı sınırı bidiğim kadarıyla 250 (bu kadar alan gereksinim hiç olmadı,çünkü bu çok fazla ve bu alan kullanılarak yapılacak bir tablo ne olabilirkii Img-grin)  
2-Önce excelden accese,sonra accesten  vb.net e almak,güncellemeyide hep öyle yapmak tabiki zor iş,direk excelden vb net 'e alarak kullanabilirsin
Ne yaparsanız yapın ,Programdan en çok ,ne yapacagınız değil,nasıl yapacagınız önemlidir.
 İyi bir program yapmak için önce , işi iyi tasarlamak gerekir.