AccessTr.neT

Tam Versiyon: Sql Serverdan Sorgu İle Yerel Veri Tabanına Veri Yazdırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba, iş yeri ağındaki Sql server dan (dbo_R5ACTIVITIE) sorgu ile aldığım verileri yerel tabloya (tbl_olay) yazdırmak istiyorum fakat bir haftadır ne yaptımsa olmadı yardımlarınızı rica ediyorum.
Ekte gönderdiğim veri tabanındaki tablolardan "dbo_R5ACTIVITIES" adlı tablo Sql serverda, "tbl_olay" ise yerel tablo,
Sorun şu ki;
1 ) Bir raporda olay bazında tahliye, iptal, gecikme ve ek seferleri göstereceğim,
2) Seçilen güne ait tahliye, iptal, gecikme ve ek seferlerin tbl_olay da ilgili yerlere yazılmasını sağlamaya çalışıyorum,
3) Sorgular birbirinden bağımsız çalışıyor fakat aynı olayın tahliye, iptal, gecikme ve ek seferlerini tbl_olay tablosunda bir satırda toplayıp kaydedemiyorum.
4) Bunu yapabilirsem buradan rapora taşıyacağım.

Değerli yardımlarınızı bekliyorum. İyi çalışmalar dilerim.
merhaba.
access te aşağıdaki Sql sorguyu oluşturup çalıştırınız.
tablo isimlerin doğru olduğunu kontrol ediniz.  "dbo_R5ACTIVITIE" veya dbo_"R5ACTIVITIES" tablonuz accesse linkli ise
1-
INSERT INTO tbl_olay
SELECT *
FROM dbo_R5ACTIVITIES;

2-

"dbo_R5ACTIVITIES" tablonuzu okuma yetkisi olan bir kullanıcı ile Access tablonuzua linkleyiniz..

"dbo_R5ACTIVITIES" Sql tablosundan bir query oluşturup,  Append query çeviriniz.
sorgu alanları kadar yeni tablo oluşturup. append tabloda gösteriniz.