AccessTr.neT

Tam Versiyon: İki Farklı Alandaki Formülleri Birbirinden Çıkarma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
1.nci alandaki formül:  =Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])*18/100

2.nci alandaki fürmül : =Topla([ALDIĞI MOTORİN]*[MOTORİN BİRİM FİYATI]+[AÇIKLAMA])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ])*([KOOP HİSSESİ])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])*([TEVKİFAT])+Topla([MOTORİN TUTAR])+Topla([BİRİM FİYATI]*[TONAJ FAZLASI])

benim yapmak istediğim 1 den 2 nci çıkarma işlemi yaptırmak    1-2 sonuç
Merhaba örneğini ekleseydin daha net cevap alırdın,ama aşagıdaki şeklde kullanbilirsin 

dim a,b,c as string
a=Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])*18/100
b=Topla([ALDIĞI MOTORİN]*[MOTORİN BİRİM FİYATI]+[AÇIKLAMA])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ])*([KOOP HİSSESİ])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])*([TEVKİFAT])+Topla([MOTORİN TUTAR])+Topla([BİRİM FİYATI]*[TONAJ FAZLASI])
c=a-b
Metin1.text=c
(12/09/2017, 17:48)C*e*l*o*y*c*e yazdı: [ -> ]dim a,b,c as string
a=Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])*18/100
b=Topla([ALDIĞI MOTORİN]*[MOTORİN BİRİM FİYATI]+[AÇIKLAMA])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ])*([KOOP HİSSESİ])+Topla([BİRİM FİYATI]*[NET KĞ]+[FİYAT FARKI])*([TEVKİFAT])+Topla([MOTORİN TUTAR])+Topla([BİRİM FİYATI]*[TONAJ FAZLASI])
c=a-b
Metin1.text=c

hocam ne yapmam gerektiğini tam anlamadım Img-grin
örneğini ekle
hocam örnek çok karışık ve sıkıntılı 2 tane alanım var bi ücüncü alanda birbirinden çıkarmak istiyorum 2 alanın formülü yukardaki gibi
o zaman o kod dogru,kendine çevirmelisin
yada alanların adını yazarak 
metin1-metin2=metin3 

şeklinde yap 
başka yapacak kalmıyor
Sayfalar: 1 2