AccessTr.neT

Tam Versiyon: iif ve Like Birlikte Kullanımı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
hocalarım benim de şöyle bir sorunum var; muhtemelen yazım hatasıdır ama hiç bir yerde bi şey bulamadım.

IIf([Formlar]![Form2]![Açılan_Kutu1] Is Null;Like "*";[Formlar]![Form2]![Açılan_Kutu1])
ifadem bu sorguda;
seçim boşsa, hepsini getirsin, doluysa seçimi getirsin mantığını uygulamaya çalışıyorum.
Ama   Like "*" işlemiyor. 
Like "*" yerine başka şeyler yazıyorum, onu getiriyor, çapraz testler yaptım, işliyor ama bu haliyle işlemiyor.
Merhaba

IIf([Formlar]![Form2]![Açılan_Kutu1] Is Null;Like "*";[Formlar]![Form2]![Açılan_Kutu1])

kodunu

Like "*" & [Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1] & "*" Or [Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1] Is Null

kodu ile değiştirerek deneyiniz. Sonuç olumsuz ise örnek uygulamanızı ekleyiniz.
(30/12/2017, 01:14)ozanakkaya yazdı: [ -> ]
Kod:
Like "*" & [Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1] & "*" Or [Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1] Is Null
bu haliyle çalıştı hocam, teşekkürler
iyi yıllar.
Like iif(isnull([Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1]);[Forms]![Form2]![Açılan_Kutu2];[Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1])

veya

Like iif([Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1];[Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1];[Forms]![Form2]![Açılan_Kutu2])

şeklinde de kullanılabilir.
(02/01/2018, 21:43)Yandemir yazdı: [ -> ]Like iif(isnull([Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1]);[Forms]![Form2]![Açılan_Kutu2];[Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1])

veya

Like iif([Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1];[Forms]![Form2]![Açılan_Kutu1];[Forms]![Form2]![Açılan_Kutu2])

şeklinde de kullanılabilir.

bu kullanım da iyi, teşekkürler.