AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılır Kutu Seçimine Göre Tablonun İçindeki İsmi Forma Yazdırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Gider işlem Türünden Yemek Seçilirse Tablolardaki tbl_BütceKalemi in içindeki 6. Sıradaki Yemek Giderleri Formdaki bütçe Kaleminin içinde Yazmasını aynısı Ürün Alımı seçilirse Tablolardaki tbl_BütceKalemi in içindeki 1. Sıradaki X Grubu hammadde yazısının Formdaki bütçe Kaleminin içinde Yazmasını yapmaya çalışıyorum nasıl yapabilirim.

[Resim: do.php?imgf=151618522240971.jpg]
Merhaba,
Bu işlem için farklı kriterler olacak mı? Yoksa sadece bu iki seçim için belirttiğiniz veriler mi aktarılacak.
(17/01/2018, 15:31)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba,
Bu işlem için farklı kriterler olacak mı? Yoksa sadece bu iki seçim için belirttiğiniz veriler mi aktarılacak.

Merhaba;
hayır 2 seçim değil Açılır kutunun kriterlerini çoğlatacağım. Açılır Kutuyu tbl_butceKalemi'ne göre güncelleyeceğim
Merhaba,
giderislemturu ve butcekalemi tablolarına giderislemsayisi adında alan ekledim.

Formdaki açılan kutunun güncelleştirme sonrasında olayına da 

Me.ButceKalemi = Dlookup ("ButceKalemi", "tbl_ButceKalemi", "[giderislemsayisi]=" & Me.Box_GiderislemTuru.Column(1))

Kodu eklendi.
Siz tbl_GiderislemTuru tablosuna yeni kayıt eklediğinizde, giderislemsayisi alanındaki veriyi tbl_ButceKalemi tablosundaki giderislemsayisi  alanına da yazın. Bu şekilde açılan kutudan yaptığınız seçime göre butcekalemi metin kutusuna veri aktarılır. 

Örnek uygulamada, Yemek verisinin giderislemsayisi 1, butcekalemi tablosunda giderislemsayisi 1 olan yemekgiderleri.

Ayrıca, tablo ve form tasarımınız için tebrikler.
Tşk.Ederim Üstad
Merhaba ;
Formda Açılır Kutu Seçimine Göre Alt Alta  İki Verinin Arasına Gider_firma Verisini getirmeye çalıştım ama yapamadım.

ozanakkaya üstad daha önce ayarlayıvermiştin ama yapmaya çalıştım ama yapamadım.

[Resim: do.php?imgf=151619578881181.jpg]
Sayfalar: 1 2