AccessTr.neT

Tam Versiyon: Her Çıktı Sonrası Sayı Artması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba ustalar. Ekte gönderdiğim projemde Sayı Ekle Butonu var. Buraya bastığımızda İlk sayıyı ve Son sayıyı soracak ve İlk sayı ve son sayı dahil bulunduğumuz yıl ile birlikte varsayılan yazıcıdan her çıktıdan sonra 1 sayı artarak A4 kağıdın sol üst köşesine yukardan 1cm mesafe olacak şekilde yazdırmasını istiyorum. Örneğin İlk sayı 515 ve Son sayı 533 girdiğimizde, A4 kağıdın sol üst köşesine 2018/515 şeklinde her çıktıda 1 artacak şekilde 2018/533'e kadar yazdırmasını istiyorum. Bu mümkün müdür? Şimdiden teşekkürler...
Butonun tıklandığında olayına aşağıdaki kodu ekleyiniz.

Dim GSayi1, GSayi2 As Integer
Dim db As Database
Dim strSQL As String
Dim GDatabase As DAO.Database
Dim GKayit As DAO.Recordset

If DCount("[Name]", "MSysObjects", "[Name] = 'GeciciRaporTablo'") > 1 Then

DoCmd.DeleteObject acTable = acDefault, "GeciciRaporTablo"

End If

Set db = DBEngine(0)(0)
strSQL = "CREATE TABLE [GeciciRaporTablo] (GSiram NUMBER);"
db.Execute strSQL

Set db = Nothing

Set GDatabase = CurrentDb
  Set GKayit = GDatabase.OpenRecordset("GeciciRaporTablo")

GSayi1 = InputBox("Sayı 1 Yaz")
   GSayi2 = InputBox("Sayı 2 Yaz")

For GSayi = GSayi1 To GSayi2

GKayit.AddNew
      GKayit("GSiram").Value = GSayi1

GKayit.Update

GSayi1 = GSayi1 + 1

Next GSayi

DoCmd.OpenReport "GeciciRaporTablo", acNormal
hocam geçici tablo neden oluşturuyor? onu oluşturunca çalışmıyor?
Girilen verilere göre geçici tabloya veri aktarılıyor. Raporun kayıt kaynağı geçici tablo.

Geçici tablo olmadan çalışmaz. 3 Bilgisayarda denedim girilen sayılara göre raporda sayıları gösteriyor. Çalışmıyor kelimesi genel bir tabir. Neresi çalışmıyor. Nasıl bir hata veriyor ??
(21/01/2018, 00:09)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Girilen verilere göre geçici tabloya veri aktarılıyor. Raporun kayıt kaynağı geçici tablo.

Geçici tablo olmadan çalışmaz. 3 Bilgisayarda denedim girilen sayılara göre raporda sayıları gösteriyor. Çalışmıyor kelimesi genel bir tabir. Neresi çalışmıyor. Nasıl bir hata veriyor ??

Hocam bir de yarın ofisteki bilgisayarda deneyip öyle yazayım.
Alıntı:Hocam bir de yarın ofisteki bilgisayarda deneyip öyle yazayım.
Sayfalar: 1 2