AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tablodaki Bilgileri Gruplayarak Sayma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar, ekteki dosyamda bulunan tblSatisCeteresi tablosundaki verileri ekteki resime göre sağa doğru tblBilgisayar tablomdaki markalar, aşağı doğru da tblPersonel tablomdaki personeller olacak şekilde kim hangi markadan kaç adet satmış şeklinde nasıl gruplayarak saydırabilirim ? (Yeni personeller ve markalar geldiğinde otomatik değişecek ve sayacak şekilde.)

Diğer bir sorum ise tblGruplar tablosu ile personelleri gruplandırarak o grup toplamda kaç kez markalara göre satış yapmış saydırmak istiyorum. Fakat sorgu ve dcount kullanarak sonuca ulaşamadım.
srg_SatisCetelesi isimli sorguyu inceleyiniz.
(05/02/2018, 11:14)ozanakkaya yazdı: [ -> ]srg_SatisCetelesi isimli sorguyu inceleyiniz.

Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim. Yeni bilgileri eklediğimde sayıyor fakat sorgu ikinci kez çalıştıktan sonra ekteki gibi yeri değişiyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir yada nasıl engelleyebilirim ?

[Resim: do.php?imgf=151782061281011.png]
Merhaba,

srg_SatisCetelesi isimli sorgunun Sql kaynağındaki kodları aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

TRANSFORM Nz(Count(tblSatisCeteresi.SatisID),0) AS SaySatisID
SELECT tblSatisCeteresi.SatanPersonel, Count(tblSatisCeteresi.SatisID) AS [Toplam SatisID]
FROM tblSatisCeteresi INNER JOIN tblBilgisayar ON tblSatisCeteresi.SatilanBilgisayarModeli = tblBilgisayar.BilgisayarID
GROUP BY tblSatisCeteresi.SatanPersonel
ORDER BY tblBilgisayar.Markasi
PIVOT tblBilgisayar.Markasi In ("ASUS","DELL","HP","LENOVO","TOSHIBA","TOPLAMA");
Kodları değiştirdim yine sorgu sırasında yerleri değişiyor ama forma ekleyince sorun olmuyor. Teşekkürler iki kodu da kullanabilirim.