AccessTr.neT

Tam Versiyon: Aya Göre Otomatik Numara Verdirme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
tekrar merhabalar

https://accesstr.net/konu-otomatik-numara-verdirme.html     konusunda sormuştum. Ancak örnek ekleyemediğim için yeni konu açtım.

kafam çok karıştı. Sanırım ben izah edemedim, kusura bakmayın. Şimdi sizin örneğinizi ekleme yaparak bu mesajıma ekledim.

sorum şuydu.

1 adlı formumda ben veri girişi yaptığımda, tarih kısmını doldurduğum zaman örneğin 19.02.2018 yazdım. Sıra kod no kısmına kendisi sıra numarası yazsın istiyorum. Ancak yazarken örneğin şubat ayındayız. 02-001 yazsın ve 02-002 olarak devam etsin. Eğer 3. ayda yani mart ayının tarihin yazdıysam 03-001 olarak başlayıp devam etsin istiyorum.

yardımcı olabilirseniz sevinirim. Yazdıklarınızı denedim ancak başaramadım.

teşekkürler, iyi çalışmalar.
Merhaba,

1 adında tablo veya form, SİPARİŞ NUMARASI adında tabloda alan adı olmaz. Yapılmaması Gereken Ölümcül HatalarURL'ye Git

Tarih alanının güncelleştirme sonrasında olayına kod eklendi.

İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
sorunum çözüldü. harika olmuş. 

teşekkürler
Hocam Ben Cenk 126 burada yıla göre 1-2-3 gibi sıra numarasını verdirmek ve tabloya yazdırmak için kodu yazabilirmisiniz
Merhaba,
kodu aşağıdaki gibi yaparsanız,
başına yıl'da eklemiş olursunuz,
sonraki yıllara geçtiğinizde kayıtlarınızda karışıklık meydana gelmez, tercih sizin, iyi günler.
21-05-002 gibi

Me.SIRA_KOD_NO = Format(Date, "yy") & "-" & Format(GecerliAy, "00") & "-" & Format(GSayimiz, "000")
teşekkür ederim kodu nereye yazacağımı anlayamadım
Sayfalar: 1 2