AccessTr.neT

Tam Versiyon: Çalışması Gereken Günü Hesaplaması
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar hayırlı akşamlar.
Ekte sunduğum örnekte  İzin girilmemiş ise gün sayısıyla 3 çarpması ve yapması gerekende gözükmesi lazım. Görünmediği için ben sürekli izinlere sıfır yazıyorum. Bunun kolayı var mı? Teşekkür ederim.
Merhaba,

Önceki sorunuza cevaben oluşturduğum srg_hesap isimli sorguyu düzenledim. Son hali olarak bu sorguyu kullanınız.

Eksik izin verisi girilen personele ait izin eklemesi için srg_bosizinekle isimli ekleme sorgusu oluşturdum. Bu sorguyu çalıştırdığınızda izin verisi girilmeyen personele ekleme yapar.

İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayın Ozanakkaya hocam
örneği inceledim önceden girilen izin bilgilerinin bazılarını sildim sorguyu çalıştırdım ama maalesef olmadı. ben bu sorunu mecbur heray izin tarihini girerek halledeceğim. teşekkür ederim.
srg_bosizinekle isimli sorgunun Sql kaynağını aşağıdaki ile değiştiriniz.

INSERT INTO izin ( iz, izta, izsr )
SELECT g_pervetarih.id, g_pervetarih.Tarihler, "0" AS bossure
FROM (SELECT Tablo1.id, Tablo1.Per_Ad, g_tarihler.Tarihler, [id] & "-" & Month([Tarihler]) & "-" & Year([Tarihler]) AS per_kriter
FROM Tablo1, (SELECT "01." & Format(Month(CDate("1 " & [Aylar])),"00") & "." & Year(Date()) AS Tarihler
FROM Aylar
GROUP BY "01." & Format(Month(CDate("1 " & [Aylar])),"00") & "." & Year(Date()), Month(CDate("1 " & [Aylar]))
HAVING (((Month(CDate("1 " & [Aylar])))<=Month(Date()))))  AS g_tarihler)  AS g_pervetarih LEFT JOIN Yap_Gereken ON g_pervetarih.[per_kriter] = Yap_Gereken.[per_kriter]
WHERE (((Yap_Gereken.per_kriter) Is Null));

Bu kod ile, nisan ayına girildiğinde 01.04.2018'i de ekler.
Sayın Ozanakkaya hocam 
Dediğinizi yaptım fakat "Ölçüt ifadesinde veri türü uyuşmazlığı" diye uyarı veriyor.
(05/03/2018, 17:44)hegu yazdı: [ -> ]Sayın Ozanakkaya hocam 
Dediğinizi yaptım fakat "Ölçüt ifadesinde veri türü uyuşmazlığı" diye uyarı veriyor.
Sayfalar: 1 2