AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tek Form Tek Buton İki Tabloya Kayıt
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İyi günler,

Formu oluştururken bir tablodan form wizard la oluşturdum kayıt için buton ekledim. Bu buton sadece kayıt işlemi gerçekleştiriyor içine kod yazıp o kayıtta alınan sayı kadar başka bir tabloya aynı kaydın girilmesini yapmak istiyorum.  nasıl yapabilirim?
Merhaba, örnek uygulamanızı eklerseniz inceleyip kod yardımında bulunabiliriz.
ilave olarak kullanacağınız deyim.
insert into
(12/04/2018, 13:25)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, örnek uygulamanızı eklerseniz inceleyip kod yardımında bulunabiliriz.

Kaydet butonuna bastığımda girdiğim veriler hem PurchaseOrder tablosunda hem de ItemList tablosuna kaydolmalı.
Ama PurcahaseOrder a 50 amount 1 satırda gözükürken ItemListte 50 satır açılmalı 
(12/04/2018, 13:44)delichon yazdı: [ -> ]
(12/04/2018, 13:25)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, örnek uygulamanızı eklerseniz inceleyip kod yardımında bulunabiliriz.

Kaydet butonuna bastığımda girdiğim veriler hem PurchaseOrder tablosunda hem de ItemList tablosuna kaydolmalı.
Ama PurcahaseOrder a 50 amount 1 satırda gözükürken ItemListte 50 satır açılmalı 

????
merhaba 
yapmaya çalıştığınızı anlamaya çalışıyorum.
1-tablolar sizemi ait
2-size ait ise projenizin bir kısmımı siteye yüklediğiniz.
3-PurchaseOrder tablonuzda PurchaseAmount  alanına girdiğiniz  sayı kadar ItemList tablosuna boş kayıtmı ilave edilecek.
4-ItemList list tablosuna ilave edilecek kayıtlar boşmu olacak.
5-eğer dolu olacak ise hangi alana hangi alandan alınan veriler gönderilecek.
6-her iki tablo arasında ilişkilendirme yapmayı düşünüyormusunuz.

yazılacak kodlar vereceğinizi cevaplara göre değişiklik arzedecektir.
yukarıdakiler arasında en önemlisi 5. maddede yazılandır.
Sayfalar: 1 2