AccessTr.neT

Tam Versiyon: Gün Ay Yıl Formatından Yaş Bulma Ve Varsayılan Değere Önceki Tarih
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba aşağıdaki soruların cevapları araştırdım,bulamadım yardımcı olur musunuz ? şimdiden teşekkürler

Doğum Tarihinin 1990 dan büyük girilmesini engelleyin. Varsayılan bugünden 30 yıl öncesini
göstersin.
Girilen gün ay yıldan yaşı bulunsun.
merhaba
örneğinizi ekleyiniz
(29/04/2018, 13:40)muharremB yazdı: [ -> ]Merhaba aşağıdaki soruların cevapları araştırdım,bulamadım yardımcı olur musunuz ? şimdiden teşekkürler

Doğum Tarihinin 1990 dan büyük girilmesini engelleyin. Varsayılan bugünden 30 yıl öncesini
göstersin.

1. Sorunun cevabını. Doğum tarihi alan özelliklerinden geçerlilik kuralına <=1990 yazın. Geçerlilik metnine de görülmesini istediğin mesajı yaz. Mesela 1990 dan büyük yazamazsın. Gibi. 

2. Soru alan varsayılan değerine =year(date()) - 30 yaz. Fakat bu sadece yıl olarak  Eğer gün ay olarak 30 yıl öncesi ise o başka. 

3. Soru yaş bulmak içinde 
=datediff("D",birincitarih,ikincitarih)  bu gün olarak bulur. 
=datediff("m",birincitarih,ikincitarih)   bu ay olarak bulur. 

=datediff("y",birincitarih,ikincitarih)  bu yıl olarak bulur. 

Bu konularda örnek çok araştır derim. Fazlaca yöntem var
(03/05/2018, 19:10)alperalper yazdı: [ -> ]
(29/04/2018, 13:40)muharremB yazdı: [ -> ]Merhaba aşağıdaki soruların cevapları araştırdım,bulamadım yardımcı olur musunuz ? şimdiden teşekkürler

göstersin.

1. Sorunun cevabını. Doğum tarihi alan özelliklerinden geçerlilik kuralına <=1990 yazın. Geçerlilik metnine de görülmesini istediğin mesajı yaz. Mesela 1990 dan büyük yazamazsın. Gibi. 

2. Soru alan varsayılan değerine =year(date()) - 30 yaz. Fakat bu sadece yıl olarak  Eğer gün ay olarak 30 yıl öncesi ise o başka. 

3. Soru yaş bulmak içinde 
=datediff("D",birincitarih,ikincitarih)  bu gün olarak bulur. 
=datediff("m",birincitarih,ikincitarih)   bu ay olarak bulur. 

=datediff("y",birincitarih,ikincitarih)  bu yıl olarak bulur. 

Bu konularda örnek çok araştır derim. Fazlaca yöntem var

teşekkür ederim çok sağolun
(30/04/2018, 00:25)A.Kadir. yazdı: [ -> ]merhaba
örneğinizi ekleyiniz

Teşekkür ederim.Alperalperin yazdıkları yardımcı oldu