AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt Formda Hesaplanmış Alanların Tabloda Göstermek.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sayın Hocalarım,
Hayrırlı geceler,
Sorum şu,Müştericari alt formunda bulunan HESAPTOP,ODMTOP ve KALAN alanlarında bulunan veriler Müştericari tablosunda
0 olarak gözüküyor,verileri tabloya nasıl aktarabilirim,bunun yolu yöntemi nedir,yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılarımla.
Belirttiğiniz alanlar sütunların genel toplamıdır. Genel toplam tabloya kaydedilmez.
Sayın hocam,
öyleyse birincis Carialt tablosunda bulunan hesap alanlarını iptal edip formdaki alanları ilişkisizmi yapmam lazım,ikincisi HESAPTO,ODEMTOP  ve KALANI
çok önemli,  nasıl hesaplayacağım.
Saygılarımla.
Merhaba,
Yeni sorgu oluşturup Sql kaynağına aşağıdaki kodu ekle,

SELECT T_MUSTERICARIALT.MUSID, T_MUSTERICARIALT.ACL_UYGULAMAISTEMI, T_MUSTERICARIALT.SONUC, Format(DSum("[UYGULAMATUTARI]","T_MUSTERICARIALT","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID])+DSum("[UYGULAMATUTARI]*[KDV]/100","T_MUSTERICARIALT","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID]),"Currency") AS HESAPTO, Format(Nz(DSum("[odeme_tutari]","tbl_odeme_bilgileri","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID]),"0"),"Currency") AS ODEMTOP, Format(DSum("[UYGULAMATUTARI]","T_MUSTERICARIALT","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID])+DSum("[UYGULAMATUTARI]*[KDV]/100","T_MUSTERICARIALT","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID])-Nz(DSum("[odeme_tutari]","tbl_odeme_bilgileri","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID]),"0"),"Currency") AS KALAN
FROM T_MUSTERICARIALT INNER JOIN T_MUSTERIKAYIT ON T_MUSTERICARIALT.MUSID = T_MUSTERIKAYIT.MUSID
GROUP BY T_MUSTERICARIALT.MUSID, T_MUSTERICARIALT.ACL_UYGULAMAISTEMI, T_MUSTERICARIALT.SONUC, Format(DSum("[UYGULAMATUTARI]","T_MUSTERICARIALT","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID])+DSum("[UYGULAMATUTARI]*[KDV]/100","T_MUSTERICARIALT","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID]),"Currency"), Format(Nz(DSum("[odeme_tutari]","tbl_odeme_bilgileri","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID]),"0"),"Currency"), Format(DSum("[UYGULAMATUTARI]","T_MUSTERICARIALT","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID])+DSum("[UYGULAMATUTARI]*[KDV]/100","T_MUSTERICARIALT","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID])-Nz(DSum("[odeme_tutari]","tbl_odeme_bilgileri","[MUSID]=" & [T_MUSTERICARIALT].[MUSID]),"0"),"Currency");
Sayın Ozan hocam,
Sorguyu oluşturdum,çalıştırdım HESAPTOP,ODMTOP ve KALAN toplamlarını tek cariyi ÇİFT hesaplıyor.

Saygılarımla.
Sayın Hocam,
Emeğiniz için teşekkür ederim, konuyu daha önce sizin yapmış olduğunuz yöntemle çözdüm,
SELECT Count(S_GIRISSORGU.ISYERIUNVANI) AS SayISYERIUNVANI, Count(S_GIRISSORGU.SONUC) AS SaySONUC, Sum(S_GIRISSORGU.ODMTOP+[KALAN]) AS ToplaHESAPTOP, Sum(S_GIRISSORGU.ODMTOP) AS ToplaODMTOP, Sum(S_GIRISSORGU.KALAN) AS ToplaKALAN FROM S_GIRISSORGU; 

yaptığım işlem sonucu,
Yalnız hocam yapmış olduğum denemelerde,Müştericarialt formuna bir işlem giriyorum ve Odeme bilgilerinde odeme işlemi yaptığımda müşteri carialt formunda fazladan 2 satır ekliyor bunun nedeni ne olabilir önlemenın yöntemi nedir
Saygılarımla.
Sayfalar: 1 2