AccessTr.neT

Tam Versiyon: Alt Formda Boş Satır Oluşması Ve Veri Aktarma Sorgusu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Sayın Hocalarım,

Yaptığım çalışmanın sonuna gelmiş bulunmaktayım ve artık İmdaat
diye bağırıyorum ve artık konu açmaktan ben sıkılıyorum eminim sizede
gına gelmiştir.
 Bu nedenle sizlerden özür diliyorum.Burada isim vermek doğru olmadığını
biliyorum ama özellikle sorularımın hemen hemen tümüne cevap veren sayın
Ozan Akkaya hocam çok çok teşekkür ediyorum
 Şimdi projede;
 1-MAAS formunda ODENEN tutarı kasaya aktaramıyorum bosmaas sorgusu
hatasını veriyor.Sorgunun ölçütlerin ne şekilde denediysem olmadı.
 2-Musterı_Cari_Alt formunda veri girip odeme_bilgileri formuna
ödeme girişini yaptığımda Cari_alt formuna boş satır ekliyor.Ayrıca seç sil komutu siliyor ama seçilen satırı değil ve silme sonrası ödeme toplamından düşmüyor.
 Bu iki soruma cevap verirseniz çok memnun olurum 
 Saygılarımla.
(12/06/2018, 01:08)fascioğlu yazdı: [ -> ]1-MAAS formunda ODENEN tutarı kasaya aktaramıyorum bosmaas sorgusu
hatasını veriyor.Sorgunun ölçütlerin ne şekilde denediysem olmadı.

Alt formda ODENEN metin kutusunun güncelleştirme sonrasında olayındaki kodu aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

If MsgBox("İşlem kaydedilsin mi?", vbInformation + vbYesNo) = vbYes Then
   DoCmd.RunCommand acCmdSaveRecord
   DoCmd.SetWarnings False
   If DCount("*", "srg_bosmaas") > 0 Then

DoCmd.RunSQL "UPDATE srg_bosmaas SET srg_bosmaas.GIDERCESIDI = '" & ADISOYADI & "', srg_bosmaas.NAKIT1 = " & [ODENEN] & ", srg_bosmaas.TURU1 = 'Maaş' WHERE (((clng(srg_bosmaas.[ISLEMTARIHI]))='" & CLng(Me.ODMTAR) & "'));"
   Else
   DoCmd.RunSQL "INSERT INTO tbl_KASA ( ISLEMTARIHI, NAKIT1, GIDERCESIDI, TURU1 ) SELECT tbl_MAAS.ODMTAR, tbl_MAAS.ODENEN, tbl_PERSONEL.adisoyadi, 'Maaş' AS IslemTuru FROM tbl_MAAS INNER JOIN tbl_PERSONEL ON tbl_MAAS.PERSID = tbl_PERSONEL.PERSID WHERE (((clng(tbl_MAAS.ODMTAR))= " & CLng([ODMTAR]) & ") AND ((tbl_MAAS.ODENEN)=" & [ODENEN] & "));"
   End If
   DoCmd.SetWarnings True
   Else
   Me.Undo
   End If
   Me.Recalc

(12/06/2018, 01:08)fascioğlu yazdı: [ -> ] 2-Musterı_Cari_Alt formunda veri girip odeme_bilgileri formuna
ödeme girişini yaptığımda Cari_alt formuna boş satır ekliyor.Ayrıca seç sil komutu siliyor ama seçilen satırı değil ve silme sonrası ödeme toplamından düşmüyor.

2-Boş satır ile ilgili sorun göremedim, 
3-Seç sil için kriteri MUSID olarak belirlemişsiniz, sorguyu kriter odeme_ıd olacak şekilde düzeltin.
4- Ödeme toplamının kodu 
DSum("[odeme_tutari]", "tbl_odeme_bilgileri", "[MUSID]= " & GMusid)
Sayın Ozan hocam,
Öncelikle geçmiş bayramınız mübarek olsun,
Siz cevap yazana kadar,önceki çalışmalarımla siteden yaptığım araştırmalar sonucu bir takım eksiklikleri giderdim en son yaptığım düzenleme ektedir.
SİL kriterini değiştirdikten sonra odeme_tutarı'nı girdiğimde kasaya gönderme onayından sonra GMusid hatası veriyor,bu hatada Kasaya gönderme kodları
önceki kodlardan farklı olduğu için sanırım.
Yeni eklediğim çalışmada;
HESAPTOP,ODMTOP .KALAN ,SİL alanlarına ve KASA gönderme işleminde ya formu yada projeyi açıp kapadıktan sonra alanlar güncelleniyor.
İkinci husuda SİL komutu ile satırı silerken ODMTOP ile KASA dan silmesi gerekiyor,bu iki husuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılarımla.
Alıntı:SİL kriterini değiştirdikten sonra odeme_tutarı'nı girdiğimde kasaya gönderme onayından sonra GMusid hatası veriyor

Üstte belirttiğiniz hususu göremedim, ancak diğer işlemler yapıldı.
Sayın Ozan hocam,
Öncelikle ilginiz için çok teşekkür ederim emeğinize sağlık.

Hocam sil komutu ile ilgi işlem tamam,yalnız silme işlemini yaptıktan sonra Kasa dan sildiğinde silinen satırın boş kalması doğrumu sizce bu husuda bir fikir verebilirmisiniz.
İkincisi MUSTERI_CAR_ALT formunda işlem yapıldıktan sonra MUSTERI_CARI formunda bulunan HESAPTOP alanında güncelleme yapmıyor,aynı husu F_GIRIS formunda bulunan
İSTATİSTİK BİLGİLERİ adındaki alanlar içinde geçerli.
Hocam bir husuda frm_odeme_bilgileri formunda acl_odeme_turu seçimini yaptığımızda Kasa ya seçtiğimiz Tür aktarılıyor doğal olarak.Seçtiğimiz odeme_turu'nu Genel İlaçlama vede İstasyon dediğimizde her iki durumda da KASA ya ISYERIUNVANI'nı yazdırabilirmiyiz.
Saygılarımla.
(19/06/2018, 16:07)fascioğlu yazdı: [ -> ]Hocam sil komutu ile ilgi işlem tamam,yalnız silme işlemini yaptıktan sonra Kasa dan sildiğinde silinen satırın boş kalması doğrumu sizce bu husuda bir fikir verebilirmisiniz.

Ben kodu sizin tasarımınıza göre düzenledim. tbl_kasa isimli tablodaki 132 KASAID numaralı satırdaki gelir kısmını tamamen silerseniz, aynı satırdaki maaş bilgisini de sildirmiş olursunuz.

(19/06/2018, 16:07)fascioğlu yazdı: [ -> ]İkincisi MUSTERI_CAR_ALT formunda işlem yapıldıktan sonra MUSTERI_CARI formunda bulunan HESAPTOP alanında güncelleme yapmıyor,aynı husu F_GIRIS formunda bulunan
İSTATİSTİK BİLGİLERİ adındaki alanlar içinde geçerli.

Bu işlem için, tabloya veri aktarımı yaptırdığınız kodlara

Forms![F_GIRIS].Requery

Kodunu eklerseniz ana formu yeniler.
Sayfalar: 1 2