AccessTr.neT

Tam Versiyon: Verileri Tablolara Aktarmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Hocalarım.

Eklediğim uygulamada Satıs Formunda Fatura Bilgileri başlığı altındaki verileri FaturaBilgisi Tablosuna aktarıyorum. 

Formunda Fatura Alt Bilgileri başlığı altındaki verileri de FaturaDetay Tablosuna aktarmak istiyorum. Çok uğraştım aktarmayı başaramadım. Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Satis isimli formdaki kaydet butonunun tıklandığında olayındaki kodda,

On Error Resume Next

kodunun altına 

Dim rsa As New ADODB.Recordset
rsa.Open "FaturaDetay", CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic

rsa.AddNew
rsa!FaturaID = DMax("FaturaID", "FaturaBilgisi")
rsa!SatisTarihi = Me.SatisTarihi
rsa!SatisUrunAdi = Me.SatisUrunAdi
rsa!SatisAdedi = Me.SatisAdedi
rsa!StokAdedi = Me.StokAdedi
rsa!SatisFiyati = Me.SatisFiyati
rsa!ToplamFiyati = Me.ToplamFiyati

rsa.Update
rsa.Close

kodu ekle.
Hocam Satis isimli formdaki kaydet butonunun tıklandığında olayında aşağıdaki kod vardı sildim. Sizin eklediğiniz kodu ekledim. FaturaDetay Tablosuna kayıt yapmıyor.

Dim rT As New ADODB.Recordset
rT.Open "GeciciSatis", CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic
rT.AddNew
rT!StokNo = Me.StokNo
rT!SatisTarihi = Me.SatisTarihi
rT!SatisUrunAdi = Me.SatisUrunAdi
rT!SatisAdedi = Me.SatisAdedi
rT!StokAdedi = Me.StokAdedi
rT!SatisFiyati = Me.SatisFiyati
rT!ToplamFiyati = Me.ToplamFiyati
rT.Update
rT.Close
Kodu uyguladığınız örneği ekleyiniz.
Hocam Satis Formunda Liste1 çift tıklayarak verileri metin kutularına aktarıyorum. Eklediğim resimde görüldüğü gibi KDV ORANI, TUTARI, KDV TUTARI Metin kutularındaki hatayı veriyor ve hata veren metin kutularına veri girişi yapmama izin vermiyor.. KDV ORANI, TUTARI ve KDV TUTARI metin kutularını ilişkisız yaptığım zaman  veri girişine izinin veriyor. Sizin eklediğiniz kodu KAYDET butonuna ekliyorum. FaturaDetay tablosuna kayıt yapmıyor.

[Resim: do.php?imgf=152977605036011.png]
(23/06/2018, 20:47)m_demir yazdı: [ -> ]klediğim resimde görüldüğü gibi KDV ORANI, TUTARI, KDV TUTARI Metin kutularındaki hatayı veriyor ve hata veren metin kutularına veri girişi yapmama izin vermiyor.. KDV ORANI, TUTARI ve KDV TUTARI metin kutularını ilişkisız yaptığım zaman  veri girişine izinin veriyor. Sizin eklediğiniz kodu KAYDET butonuna ekliyorum. FaturaDetay tablosuna kayıt yapmıyor.

Merhaba,

Önceki mesajınıza MALZEME SATIŞI-13.rar adında örnek eklediniz, eklediğiniz örneğe göre kod ekledim. Bu örnekte, HATA olarak belirttiğiniz alanlar İLİŞKİSİZ idi, yani metin kutularının denetim kaynakları boştu.

Şimdi MALZEME SATIŞI-14.rar adında örnek ekliyorsunuz, eklediğiniz örnek uygulamadaki form, önceki formdan farklı, 

Formun kayıt kaynağında olmayan alanlar metin kutusunun denetim kaynağına yazarsanız eklediğiniz resimdeki gibi #Ad? yazar.

#Ad? yazan metin kutularının denetim kaynağına yazdığınız tanımı tabloya yeni alan olarak ekleyin, buraya yazılan veriler tabloya kaydedilsin.

Önceki mesajda yazdığım kodda herhangi bir sorun yok.
Sayfalar: 1 2