AccessTr.neT

Tam Versiyon: Id Numarasına Göre Toplamak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Merhaba Hocalarım 

Eklediğim uygulamada FaturaArşivi Formundaki Listeye Sorgu1 de ki fatura bilgilerini alıyorum.

Sorgu1 de FaturaID numarasına göre rakamları toplayarak FaturaArşivi Listesinede göstermek istiyorum.

Örneğin 1 faturada 5 satır veri varsa bunları  FaturaID numarasına göre listede tek satır olarak göstersin.

Çok uğraştım yapamadım. Yardımlarınıza ihtiyacım var. Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler.
Merhaba,

Gruplama yapmalısınız. Aşağıdaki bağlantıda örnek uygulama mevcut. Bu yardımcı olabilir.

Sorgularda gruplama
Hocam Sorgu1 Tablosunda gruplandırma yapıyorum.  FaturaArşivi Formundaki listede gruplu olarak görünmüyor.
Sorgudaki ToplamFiyati ve OdTutar alanlarının "Toplam:" özelliğini Topla olarak değiştirerek deneyiniz.
(06/07/2018, 10:42)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Sorgudaki ToplamFiyati ve OdTutar alanlarının "Toplam:" özelliğini Topla olarak değiştirerek deneyiniz.

Hocam Sorgudaki ToplamFiyati ve OdTutar alanlarının "Toplam:" özelliğini Topla olarak nasıl değiştirileceğini bilmiyorum. 
Merhaba.
Sorguyu tasarım görünümünde açarsanız alanın Toplam özelliğini görebilirsiniz.
Sayfalar: 1 2 3