AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ağda Dosyayı Çoklu Kullanıcı İle Paylaşmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Hocalarım

Eklediğim uygulamayı Tablo böl yöntemi le dosyamı ağda çoklu kullanıcı ile paylaşmak istiyorum. 

Access/veritabanı/verilertaşı/Veritabanını böl yöntemi le oluşturduğum paylaşılacak dosyamın kopyası MALZEME SATIŞI-14_be olan uygulamada sadece tablolar görünüyor. Formlar, Sorgular, Raporlar görunmıyor.

Access/Dış Veri/Bağlı Tablo Yöneticisi pasif durumda olduğu için ana uygulamada paylaşılacak dosyaya yol tanıtamıyorum.

Ofis 2010 Kullanıyorum.

[Resim: do.php?imgf=153444837742691.png]
Sadece tabloların bulunduğu veritabanında Bağlı Tablo yöneticisi pasif olur.

Bağlı Tablo Yöneticisi'ni form, rapor ve sorguların bulunduğu veritabanında çalıştırmanız gerekiyor.
Hocam  Tablo Yöneticisi'ni form, rapor ve sorguların bulunduğu veritabanı çalıştırıyorum.

Bağlı Tablo Yöneticisi ile yol gösteriyorum. MALZEME SATIŞI-14_be  uzantılı dosyayı çoğaltarak ağ üzerinde ikinci ve üçüncü bilgisayarlara kopyalıyorum. İkinci ve üçüncü bilgisayarda MALZEME SATIŞI-14_be uzantılı dosyayı açtığım zaman Sadece Tablolar görünüyor. 
MALZEME SATIŞI-14_be isimli veritabanı, sadece tabloların bulunduğu veritabanıdır. Bu veritabanı sadece 1 tane olacak ve paylaşıma açık bilgisayarda olacak.

MALZEME SATIŞI-14 isimli veritabanı tablo harici diğer nesnelerin bulunduğu veritabanıdır. Bu veritabanı diğer bilgisayarlarda olacak.

Her bilgisayarda tek tek açılıp bağlı tablo yöneticisi ile MALZEME SATIŞI-14_be isimli veritabanındaki tablolar tanıtılacak. Siz MALZEME SATIŞI-14_be isimli veritabanını açmayacaksınız.
(17/08/2018, 11:06)ozanakkaya yazdı: [ -> ]MALZEME SATIŞI-14_be isimli veritabanı, sadece tabloların bulunduğu veritabanıdır. Bu veritabanı sadece 1 tane olacak ve paylaşıma açık bilgisayarda olacak.

MALZEME SATIŞI-14 isimli veritabanı tablo harici diğer nesnelerin bulunduğu veritabanıdır. Bu veritabanı diğer bilgisayarlarda olacak.

Her bilgisayarda tek tek açılıp bağlı tablo yöneticisi ile MALZEME SATIŞI-14_be isimli veritabanındaki tablolar tanıtılacak. Siz MALZEME SATIŞI-14_be isimli veritabanını açmayacaksınız.

Çok teşekkürler Hocam ellerinize sağlık. Ben tam tersini yapıyordum.

Hocam Formu açıp işlem yapmak istediğim zaman access bu nesne gereksiz bir biçimde kaydedilmiş ve okunamıyor.

uyarısını alıyorum. Bu sorunu nasıl hal edebilirim. Tasarım olarak açıyorum Onarım yapıyorum. Ginede düzelmiyor.
Site Kuraları:
1b) Açtığınız konudaki sorun çözümlenmişse aynı konuya konu başlığındaki soru ile ilgisi olmayan farklı soru yazmayınız. Farklı sorunuz var ise yeni konu açınız. 

Her iki veritabanını ekleyip yeni konu açınız. Sorun ile ilgili ayrıntılı bilgi yazınız.
Sayfalar: 1 2