AccessTr.neT

Tam Versiyon: Hücre Rengi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba,

Şu ifade Vba kod olarak nasıl yazılır?

"Kimlik numarasına göre alan1'i seç, alan1'in içinde veri varsa, alan1'in dolgu rengini sarı yap, yoksa kırmızı yap."
İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.
(13/09/2018, 09:23)ozanakkaya yazdı: [ -> ]İnceleyip olumlu/olumsuz bildirimde bulununuz.

Merhabalar,

Örneği inceledim, çalışıyor ancak anlamadığım şey şu. alan1 h
cres, nasıl renk değiştiriyor? alan1'in yanında yarattığınız Met,n20 kutusunun içinde

Kod:
=IIf(Len([alan1])>0;1;0)
kodu bulunuyor. Bu alan1 de veri olup olmadığını sorgulayan birşey anladığım kadarıyla. Buraya kadar tamam, ama bu verinin olup olmamasına göre alan1 in rengini değiştiren şey nedir onu anlamadım.Bir Vba kod da göremedim. Tşk.
ozan abi koşullu biçimlendirme yapmış. raporu tasarım modunda açın, alan1 e sağ tıklayın alttan üçüncü koşullu biçimlendirmeyi iznceleyin

=IIf(Len([alan1])>0;1;0)

kodunda ise olasılık durumuna bakmışi alan1'i içinde veri varmı yokmu diye len komutu ile saydırmış, var ise 1 yok ise 0 yaz demiş, sonra koşullu biçimlendirme bölümünde ifadeyi seçip  [Metin20]=1    e sarı rengi    [Metin20]=0a kırmızı rengi set etmiş. yani demin dediğim len ile karakter saydırmadan sonra sonuç 0 çıkarsa kırmızı 1  ve 1 den büyük çıkar ise sarı olsun demiş.
(13/09/2018, 22:02)ozguryasin yazdı: [ -> ]ozan abi koşullu biçimlendirme yapmış. raporu tasarım modunda açın, alan1 e sağ tıklayın alttan üçüncü koşullu biçimlendirmeyi iznceleyin

=IIf(Len([alan1])>0;1;0)

kodunda ise olasılık durumuna bakmışi alan1'i içinde veri varmı yokmu diye len komutu ile saydırmış, var ise 1 yok ise 0 yaz demiş, sonra koşullu biçimlendirme bölümünde ifadeyi seçip  [Metin20]=1    e sarı rengi    [Metin20]=0a kırmızı rengi set etmiş. yani demin dediğim len ile karakter saydırmadan sonra sonuç 0 çıkarsa kırmızı 1  ve 1 den büyük çıkar ise sarı olsun demiş.

Evet, teşekkür ederim, şimdi anladım.