AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ole Nesnesi Hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar,

Sadece "bir tablo ve içinde resim isimli bir alandan" oluşan 3 farklı veritabanı yarattım.

1. sinde resim alanını OLE olarak tanımladım ve masaüstümde bulunan 1,14MB lık bmp dosyasını Gözat butonu yardımıyla atadım.

2. sinde resim alanını yine OLE olarak tanımladım ve yine masaüstümde bulunan 1,14MB lık bmp dosyasını Gözat butonu yardımıyla atayıp ekstra olarak "bağla" tikini işaretledim.

3. sünde ise resim alanını "Ek" olarak tanımladım ve masaüstümdeki 1,14MB lık bmp dosyasını ekledim.

Şimdi, aradaki farkları anlamak amacıyla baktığımda, veritabanını sıkıştırsam bile en yüksek yer kaplayan (Büyükten küçüğe) "bağlı OLE nesneli VT" olmuş, sonra standart "OLE nesneli VT" olmuş daha sonra da "Ek olarak tanımlı VT" olmuş.

Halbuki "bağlı OLE" olanın en düşük yer kaplaması gerekmez mi? Çünkü bağlıda, resim dosyasını sildiğimde veritabanında ilgili dosya açılmıyor. Yani veritabanının içine gömülmemiş. Burayı anlayamadım.

Ayrıca bu şekilde yüzlerce kayıt gireceksem ve her bir kayıtta sadece 1 resim olacaksa hangisini seçmeliyim? (veritabanı performansı açısından) OLE mi?, Bağlı OLE mi, yoksa Ek mi?
Teşekkürler.
Tablodan sildikten sonra veritabanı sıkıştır/onar yapmalısınız. 
En ideali tabloya resim adını kaydedip resmi uygulama ile aynı dizinde barındırmaktır.
Olmaz derseniz resmi ek olarak gömün gitsin.
(16/09/2018, 21:46)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Tablodan sildikten sonra veritabanı sıkıştır/onar yapmalısınız. 
En ideali tabloya resim adını kaydedip resmi uygulama ile aynı dizinde barındırmaktır.
Olmaz derseniz resmi ek olarak gömün gitsin.

Teşekkürler..