AccessTr.neT

Tam Versiyon: Aktif Pasif Yapma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sürücü adaylarına sağlık raporu vermek için hazırladığım bir uygulamada bir yerde takıldım. Yapmak istediğim eğer sevk yazan yerde "X" varsa sevk yeri ve sevk sebebi aktif olsun diğer durumlarda pasif olmasını istiyorum. Örneği ekliyorum. yardımlarınız için teşekkür ederim.
Tc Kimlik alanındaki aciklama ve Ac_Se alanlarıyla ilgili koyduğunuz
Me.Aciklama.Enabled = False
Me.Ac_Se.Enabled = False

kodlarını kaldırın. Aynı yordamda 3 kez kullanılmışlar, üçünü de kaldırın. Sonra formunuzun "geçerli olduğunda" olayına şu kodları girin:

If Me.Sevk = "X" Then
Me.Aciklama.Enabled = True
Me.Ac_Se.Enabled = True
Else
Me.Ac_Se.Enabled = False
End If

Aynı kodları sevk isimli metin kutusunun "güncelleme sonrasında" olayına da yapıştırın.
Sayın Mehmetdemiral emeğine sağlık istediğim oldu. Bir de eğer sevk "X" işareti varsa Sü_Ol daki "X" işareti otomatik kaldırması mümkün mü? Sü_Ol un varsayılan değeri "X" işaretidir. Daha çok Sü_Ol kullanıldığı için bu şekilde yapmıştım. Böyle bir şey mümkün mü? Teşekkür ederim.
(28/09/2018, 09:46)hegu yazdı: [ -> ]Sayın Mehmetdemiral emeğine sağlık istediğim oldu. Bir de eğer sevk "X" işareti varsa Sü_Ol daki "X" işareti otomatik kaldırması mümkün mü? Sü_Ol un varsayılan değeri "X" işaretidir. Daha çok Sü_Ol kullanıldığı için bu şekilde yapmıştım. Böyle bir şey mümkün mü? Teşekkür ederim.

Mehmet Beyin paylaştığı kodu aşağıdaki gibi değiştirdiğinizde olması lazım...

If Me.Sevk = "X" Then
Me.Aciklama.Enabled = True
Me.Ac_Se.Enabled = True
Me.Sü_Ol = Null
Else
Me.Ac_Se.Enabled = False
End If
Evet dediğiniz gibi oldu Allback bey teşekkür ederim