AccessTr.neT

Tam Versiyon: Hücre İçeriği Görünmüyor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
iyi günler
rtf kodlanmış verileri Html formatına çevirirken internetten bulduğum bir kodu kullandım. kod düzgün çalışıyor ama VTde verileri sadece 
hücre seçili iken gösteriyor aynı şey formda da geçerli veriler sadece metin kutusu seçili iken görünüyor aktif değilse boş görünüyor.
sorun neden kaynaklanıyor?
Hücre seçilmeden:
[Resim: do.php?imgf=153950192015891.jpg]

Hücre seçili iken:
[Resim: do.php?imgf=153950192024712.jpg]
Sn. @"haliliyas" sorunuzu tam anlayamadım.
Örnek dosyanızı indirdim. her iki veritabanı örneğinde de "1000" adlı tabloyu açtığımda herhangi bir yeri seçmediğim halde ID numarası "0" olan kaydın "anlamHtml" kısmında veri görünüyor.
Diğer kayıtların "anlamHtml" alanında zaten veri yok anladım kadarıyla.

Aynı şekilde formu çalıştırdım. İlk kayda git dediğimde veriler görünüyor....
(14/10/2018, 14:12)Allback yazdı: [ -> ]Sn. @"haliliyas" sorunuzu tam anlayamadım.
Örnek dosyanızı indirdim. her iki veritabanı örneğinde de "1000" adlı tabloyu açtığımda herhangi bir yeri seçmediğim halde ID numarası "0" olan kaydın "anlamHtml" kısmında veri görünüyor.

sn allback bendeki office programında görünmüyor.
resimdeki gibi sadece "anlamHtml" hücresi seçili ise görünüyor
office 2019 preview 64bit sürümü var ama sürüm farkından kaynaklanır mı ki?
(14/10/2018, 14:36)haliliyas yazdı: [ -> ]
(14/10/2018, 14:12)Allback yazdı: [ -> ]Sn. @"halililyas" sorunuzu tam anlayamadım.

sn allback bendeki office programında görünmüyor.
resimdeki gibi sadece "anlamHtml" hücresi seçili ise görünüyor
office 2019 preview 64bit sürümü var ama sürüm farkından kaynaklanır mı ki?

Ofis 2019'u denemediğim için bir şey diyemeyeceğim. Bence farklı ofis versiyonu yüklü olan bir bilgisayarda tekrar deneyin.
yardımınız için teşekkürler
başka bir sürümde deneyip geri dönüş bildiririm
Sn. Allback office 2016 64bitte de denedim ama olması gerektiği gibi görünmedi "anlamrft" ve "anlamhtml" aynı görünüyor oysa "anlamhtml"de yazı formatlanmış yani bazı kelimeler kırmız bazıları kalın vs görünmeliydi.
örneğin aşağıdaki şu rtf kodu:
_______________________________________________________________________________________________
{\rtf1\fbidis\ansi\ansicpg1254\deff0\deflang1055\deflangfe1055\deftab708{\fonttbl{\f0\fswiss\fprq2\fcharset162{\*\fname Arial;}Arial TUR;}}
{\colortbl ;\red255\green0\blue0;\red128\green128\blue128;\red255\green128\blue128;}
\viewkind4\uc1\pard\ltrpar\cf1\b\f0\fs18 a, (an)\b0  \b  \cf2\b0\fs16 /\b\'fd\b0 , \b\'fd\b0 n, \b e\b0 n/\cf0  \i s\'fdfat\i0    (herhangi) bir \cf3\b\i This is a table.\cf0\b0  Bu bir masad\'fdr. \cf3\b This is an apple.\cf0\b0  Bu bir elmad\'fdr.\cf1\b\i0\fs18\par
}
_______________________________________________________________________________________________

aşağıdaki gibi görünmeliydi;

a, (an)  /ı, ın, en/ sıfat   (herhangi) bir This is a table. Bu bir masadır. This is an apple. Bu bir elmadır.
Sayfalar: 1 2