AccessTr.neT

Tam Versiyon: Mediaplayer
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Tüm form üyesi arkadaşlara saygılar sunar iyi akşamlar dilerim. Arkadaşlar ekte taruz hocamızın form üzerinde mediaplayer örneği mevcut. Vide o oynerken alt ve üstteki siyah alanları kaybedebilirmiyiz. Mediaplayer ayarlarndan yapamadım. Saygılarımla herkese iyi akşamlar.
Me.WindowsMediaPlayer.uiMode = "none"
Sayın ozanakkaya hocam ilgi ve alakanıza teşekkür eder saygılarımı sunarım. Kıymetli hocam tam ekranda sorun ortadan kalkıyor fakat form içinde gösterilirken hala alt ve üst siyah alanlar yine görünüyor yani video sinamaskop gibi seyrediliyor. Buda form alanında bayağı bir alan öldürüyor.  önceki mesajımda ek gönderdiğim için dosya eklemesi yapmadım. Saygılarımla iyi çalışmalar.
Ben mevzuyu yanlış anlayıp playerdaki butonları gizleme kodu eklemişim.

Bahsettiğiniz alanın kaybolması için 14:9 modunda çalışması gerekir.

Örnek uygulamadaki kodlarda düzenleme yaptım, formdaki media player büyük ise koddaki genişlik yükseklik değerlerinin aynı oranda değiştirilmesi gereklidir. Örnek uygulamayı inceleyip olumlu olumsuz bildirimde bulununuz.
Sayın hocam bigi ve emeğimize teşşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. Olay olumla bir şekilde çalıştı. Hayırlı çalışmalar.