AccessTr.neT

Tam Versiyon: Nz0 Problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhabalar,

Ekli dosyamdaki tabloda s2 alanı için boş değerinde sorguda sıfır döndürüyorum. Ancak herhangi bir rakam girdiğimde raporumda diğer alandaki gibi virgülden sonra iki hane göremiyorum. Yani NZ olayı, virgül sonrası alanları bir şekilde iptal ediyor. Ne rapor tarafında ne de sorgu tarafında bu durum düzelmiyor. Nasıl düzelir? Tşk.

Ben istiyorum ki s2 de değer yoksa raporda o alan 0,00 olsun. Tşk.
sayi2: Format(Nz([s2];0);"Standart")
(22/10/2018, 20:34)ozanakkaya yazdı: [ -> ]

Tekrar merhaba Ozan Bey,

Evet bu sorgu tipi kesinlikle işimi gördü. Merakımdan şunu sormak istiyorum; Tabloda Standart olarak seçili olan sayı biçimimde ondalık kısmını 2 değil de 3 ya da daha yüksek bir sayı yaptığımda, verdiğiniz bu sorgu hala virgülden sonra 2 haneli kısmı döndürüyor. Neden böyle? Bunu 2 ile sınırlayan nedir bu ifadede? Tabloda ne kadarlık ondalık belirttiysem o şekilde sorgunun çalışması gerekmiyor mu? Tşk..
(23/10/2018, 11:53)notrino yazdı: [ -> ]
(22/10/2018, 20:34)ozanakkaya yazdı: [ -> ]

Tekrar merhaba Ozan Bey,

Evet bu sorgu tipi kesinlikle işimi gördü. Merakımdan şunu sormak istiyorum; Tabloda Standart olarak seçili olan sayı biçimimde ondalık kısmını 2 değil de 3 ya da daha yüksek bir sayı yaptığımda, verdiğiniz bu sorgu hala virgülden sonra 2 haneli kısmı döndürüyor. Neden böyle? Bunu 2 ile sınırlayan nedir bu ifadede? Tabloda ne kadarlık ondalık belirttiysem o şekilde sorgunun çalışması gerekmiyor mu? Tşk..

İfadenin sonundaki "Standart" biçim tanımlaması verinin ondalık basamağını 2 ile sınırlıyor.