AccessTr.neT

Tam Versiyon: Butona Kısayol Tuşu Yerine F5,f6,f10 Gibi F Tuşları Atanabilirm Mi.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Butonun tıklanma olayına kısayol tuşları yerine F10 tuşuna atayabilirmiyiz.  ( Alt tuşu kullanmadan tek F10 tuşuna atama yapabilirmiyiz. 
Teşekkürler.
(24/10/2018, 15:16)Oğuz Türkyılmaz yazdı: [ -> ]Butonun tıklanma olayına kısayol tuşları yerine F10 tuşuna atayabilirmiyiz.  ( Alt tuşu kullanmadan tek F10 tuşuna atama yapabilirmiyiz. 
Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=SFgug0LG...ex=10&t=0s
(24/10/2018, 15:34)alpeki99 yazdı: [ -> ]
(24/10/2018, 15:16)Oğuz Türkyılmaz yazdı: [ -> ]Butonun tıklanma olayına kısayol tuşları yerine F10 tuşuna atayabilirmiyiz.  ( Alt tuşu kullanmadan tek F10 tuşuna atama yapabilirmiyiz. 
Teşekkürler.

https://www.youtube.com/watch?v=SFgug0LG...ex=10&t=0s

Ben 2010 kullanıyorum anlatılan ders 2013 versiyonunda işlenmiş. Bir fark yaratırmı 2010 da çalışırmı bilgi verebilirmisiniz.
Tuşu atadım ama eylemi gerçekleştirecek seçenek olarak neyi seçmem lazım. onClick seçtiğimde ( Butona basıldığında gerçekleştireceği eylem olduğundan bu seçenek mantıklı geldi ama çalıştırmadı videodaki uygulama listenin görünür olup olmamasıydı ben eylemi butona basılma olarak değiştiremedim )
(24/10/2018, 18:32)Oğuz Türkyılmaz yazdı: [ -> ]Tuşu atadım ama eylemi gerçekleştirecek seçenek olarak neyi seçmem lazım. onClick seçtiğimde ( Butona basıldığında gerçekleştireceği eylem olduğundan bu seçenek mantıklı geldi ama çalıştırmadı videodaki uygulama listenin görünür olup olmamasıydı ben eylemi butona basılma olarak değiştiremedim )

Hangi eylem için kullanacağınıza kendiniz karar vereceksiniz. Örnekteki kodlarınız eksikti doğrusu şu şekilde olacak:

Select Case KeyCode

Case vbKeyF10
        MsgBox "F10 tuşuna basıldı"

End Select

MsgBox yazan yerde ne yapmak istiyorsanız o komutları yaptırabilirsiniz.
(24/10/2018, 23:03)alpeki99 yazdı: [ -> ]
(24/10/2018, 18:32)Oğuz Türkyılmaz yazdı: [ -> ]Tuşu atadım ama eylemi gerçekleştirecek seçenek olarak neyi seçmem lazım. onClick seçtiğimde ( Butona basıldığında gerçekleştireceği eylem olduğundan bu seçenek mantıklı geldi ama çalıştırmadı videodaki uygulama listenin görünür olup olmamasıydı ben eylemi butona basılma olarak değiştiremedim )

Hangi eylem için kullanacağınıza kendiniz karar vereceksiniz. Örnekteki kodlarınız eksikti doğrusu şu şekilde olacak:

Select Case KeyCode

Case vbKeyF10
        MsgBox "F10 tuşuna basıldı"

End Select

MsgBox yazan yerde ne yapmak istiyorsanız o komutları yaptırabilirsiniz.

Sn.Alpeki99 ben eski örneği göndermişim.Özür dilerim. Şöyleki  eski örnektede eğer butona tıkladıysanız eylem çalışıyordu müşteri listesi formu açılıyordu. Amacım Ben F10 tuşuna bastığımda Karşıma F_001_MUSTERI_LISTE formunun açılması (Açıldığında da  Cursor'ın LİSTE İÇİNDE ARA metin kutusunun içinde olması basacağım ilk tuşla liste içinde aramayı başlatmak.) Umarım ifadem anlaşılır olmuştur. Vakit ayırdığınız için ayrıca teşekkür ederim.

[Resim: do.php?imgf=154044373218621.jpg]
Sayfalar: 1 2