AccessTr.neT

Tam Versiyon: Ekleme Sorgusu Problemi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar,

Ekli uygulama, geçen günkü ekleme sorgusu konusu kapsamında düzgün çalışan bir uygulama. Ancak ID1 in adını denetim kaynağından farklı olarak ayarladığımda (ki Access uzmanları böyle yapılmasını istiyorlar), yani formdaki ID1'in adını MTN_ID1 yaptığımda hiç bir şey eskisi gibi çalışmıyor. Tabloda veriler eskisi gibi olsa da formda öyle olmuyor. Kod içinde tüm ID1 geçen yerleri MTN_ID1 olarak değiştirsem de eskisi gibi çalışmıyor. Sebebi nedir? Tşk.
"MTN_ID1"  nerede yer alıyor bulamadım?
Çalışmıyor dediğiniz örneği eklerseniz inceleyip yapılan hatayı tespit edebiliriz.
(31/10/2018, 11:09)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Çalışmıyor dediğiniz örneği eklerseniz inceleyip yapılan hatayı tespit edebiliriz.

İlgili dosya ektedir.
G_Id = Me.Alt1.Form.MTN_ID1

DoCmd.RunSQL "INSERT INTO T2 ( A2, A4, ID1 ) SELECT T2.A2,A4," & Me.Alt1.Form.MTN_ID1 & " FROM T2 WHERE (((T2.ID1)= " & G_Id & "));"
Sorun üstteki iki kodda olabilir, kodlar düzeltilmiş halidir.
(31/10/2018, 11:38)ozanakkaya yazdı: [ -> ]
G_Id = Me.Alt1.Form.MTN_ID1

DoCmd.RunSQL "INSERT INTO T2 ( A2, A4, ID1 ) SELECT T2.A2,A4," & Me.Alt1.Form.MTN_ID1 & " FROM T2 WHERE (((T2.ID1)= " & G_Id & "));"
Sorun üstteki iki kodda olabilir, kodlar düzeltilmiş halidir.

Maalesef,

Bu düzeltmeleri ben de yapmıştım, veriler tabloya yazılıyor ama formda görünmüyorlar. Sıkıntı buydu. Sadece ID1 varken aynı anda hem tabloya yazıyor hem de formda görünüyor. Ancak MTN_ID1 yazınca tabloya yazıyor yazmasına da formda görünmüyor. Ancak şöyle yaptım, "DoCmd.SetWarnings True" komutunun altına "Me.Alt1.Form.Requery" yaptım problem düzeldi.
Sayfalar: 1 2