AccessTr.neT

Tam Versiyon: Resim Karşılaştırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhabalar,

Ekli uygulamadaki formda 2 adet OLE ya da Resim alanı olduğunu düşünün. Bu ikisinde de resimler olsun. Bu iki resmin aynı resim olup olmadığını (resimlerin dosya isimleri farklı olabilir bu arada) karşılaştırabilecek bir çözüm var mı Access'te? Formdaki ilişkisiz metin kutusunda resimler aynı ise 1 değil ise 0 değeri dönsün mesela. Tşk.
(13/11/2018, 22:57)notrino yazdı: [ -> ]Merhabalar,

Ekli uygulamadaki formda 2 adet OLE ya da Resim alanı olduğunu düşünün. Bu ikisinde de resimler olsun. Bu iki resmin aynı resim olup olmadığını (resimlerin dosya isimleri farklı olabilir bu arada) karşılaştırabilecek bir çözüm var mı Access'te? Formdaki ilişkisiz metin kutusunda resimler aynı ise 1 değil ise 0 değeri dönsün mesela. Tşk.

Tekrar merhaba,

Ekte bir önceki mesajımda gönderdiğim dosyanın revize edilmiş hali bulunuyor. Compare butonuna basınca, resimler aynı ise 1 değilse 0 dönsün metin kutusunda. Mümkün müdür? Eğer mümkünse bu karşılaştırmayı boyuta göre mi? (yani pixel anlamında) yoksa görüntünün içeriğine göre mi yapar sistem. Tşk.
Merhaba,

Ekli uygulamamda karşılaştır butonuna basınca resimler aynı ise aynı farklı ise farklı olarak metin kutusunda görüyorum. Ancak aynı olan bu resimlerden birini açıp (paint ile) belli bir alanı silip tekrar boyadığımda ve formu kapat aç yapıp butona bastığımda metin kutusunda "farklı" iletisini alıyorum. Halbuki resimler aynı. Neden böyle oluyor, fikri olan? Tşk.
resimleri değil boyutları veya son değişim tarihlerini kontrol ediyordur. sizde değişiklik yaptığınızdan boyut veya değişim tarihleri tutmadığı için farklı uyarısı veriyordur.
Resimleri base64'e kodlayın. Resim aynı ise aynı kod üretir.
(17/11/2018, 21:30)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Resimleri base64'e kodlayın. Resim aynı ise aynı kod üretir.

Resimleri base64 e çevirmek için bir Sql yok sanırım. Hiçbir yerde bulamadım. İlla ki 3.parti yazılım ya da VB mi kullanmak lazım?
Sayfalar: 1 2